Sam Altman prezanton ChatGPT Enterprise te kompanitë e tjera të mëdha - Business Magazine Albania

Sam Altman prezanton ChatGPT Enterprise te kompanitë e tjera të mëdha

Shefi ekzekutiv i OpenAl, Sam Altman, për një muaj ka pritur qindra drejtues të kompanive të Fortune 500 në San Francisko, New York dhe Londër, ku ai dhe drejtues të tjerë të kompanisë prezantuan shërbimet e tyre me Al.

Ngjarje si kjo thuhet të kërkojnë të rrisin të ardhurat e kompanisë në të gjithë botën, disa prej tyre potencialisht në shtëpinë e partnerit më të madh të OpenAl, Microsoft.

Bëhet e ditur se Altman i është drejtuar më shumë se 100 pronarëve në çdo qytet, sipas disa të pranishmëve që folën në kushte anonimiteti, shkruajnë mediat e huaja

Në çdo takim, Altman dhe shefi operativ Brad Lightcap, kanë ofruar demonstrime të produkteve të tyre, duke përfshirë ChatGPT Enterprise.

Ndryshe, Microsoft si investitori më i madh në kompaninë e Altman, po ofron qasje në teknologjinë e OpenAl përmes platformës Azure.

Të pyetur se pse duhet të paguajnë për ChatGPT Enterprise nëse janë klientë të Microsoft, Altman dhe Lightcap thanë se pagesa ua mundëson përdoruesve të kenë qasje në modelet më të fundit me Al dhe më shumë mundësi për të marrë produkte të personalizuara.

Siç raportohet, OpenAl e vlerësuar së fundmi me 86 milionë dollarë, është përpjekur të shumëfishojë të ardhurat e saj që kur chatboti ChatGPT fitoi popullaritet të madh në vitin 2022.

Ndërsa përpiqet të krijojë produkte të reja, OpenAl vetëm javën e kaluar ka pranuar më shumë se 600 mijë regjistrime për ChatGPT Enterprise.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0