OSHEE, humbjet në rrjet kanë rënë me 6.8%

OSHEE, humbjet në rrjet kanë rënë me 6.8%


Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën publike të dhënat për 11 muajt e vitit 2015. Sipas OSHEE-së, në 11 muaj të 2015 janë arkëtuar 59.4 miliardë lekë, ndërsa humbjet në rrjet kanë rënë me 6.8%.

OSHEE shton se “Ecuria ka qenë pozitive që prej fillimit të reformës. Në muajin nëntor të 2015 janë arkëtuar 4.6 miliardë lekë. Në 11 muaj janë arkëtuar 39% më shumë se në 2014. Reforma në energji është në rrugë të mbarë. Në të ardhmen do të ketë më shumë investime e shërbime”.

/Balkanweb/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0