Një model i ri i iPhone në 2016

Një model i ri i 4 inç iPhone mund të vijë në fillim të 2016-ës


Shitjet rekord të modeleve 4.7 inç iPhone 6S dhe 5.5 inç iPhone 6S Plus kanë thyer tabutë e Steve Jobs që thoshte se askush nuk do të pëlqente një iPhone me ekran të madh.

Megjithatë Apple akoma shet një model me ekran 4 inç, iPhone 5S, i cili tashmë i ka mbushur dy vite. Raportohet se në muajt e parë të 2016-tës Apple ka planfikuar të nxjerrë në shitje një version të përmirësuar të iPhone 5S sipas analistit të KGI Securities, Ming Chi Kuo.

Sipas hulumtimit të analistit në fjalë, modeli i ri iPhone me ekran 4 inç do të karakterizohet nga dizajn prej metali dhe mundësisht i disponueshëm në 2 ose 3 ngjyra. Ky telefon do të ketë proçesorin më të fundit të Apple A9 prezent në iPhone 6S dhe 6S Plus.

Kamera raportohet të ngelen po të njëjtat. E pasme 8 megapiksel dhe frontale 2 megapiksel. Por më interesant është çmimi i parashikuar nga analisti i cili thotë se do të kushtojë diku mes 400-500 Euro. Ky është çmim i ulët për një iPhone dhe herën e fundit që kompania shiti një telefon me kosto të tillë ishte iPhone 5C por që nuk pati sukses për shkak të harduerit mediokër që përmbante. iPhone 5C u largua nga shitja në shtator.

/PC World Albanian/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0