Steve Jobs Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Business Pulse

Mesazhet e fundit që la Steve Jobs para se të ndërronte jetë

Kosova

As Tim Cook nuk ishte i gatshëm të bëhej CEO i Apple (VIDEO)

Strategy

Ja çfarë na mëson fitorja e Tiger Woods në Masters 2019

Business Pulse

Suksesi është më i sigurt kur afër ke një mentor

Business Pulse

Ja cila është thënia e Steve Jobs që po interpretohet keq nga të gjithë

Strategy

5 mësime lidershipi nga liderët më të mëdhenj në histori

Zhvillim personal

7 Fotografi që vërtetojnë se suksesi fillon prej zeros

Strategy

6 gjërat që duhet të bëni çdo ditë për të qenë të suksesshëm

Business Pulse

Thënie për suksesin nga CEO me influencë

Strategy

Këshilla për punësimin nga Bill Gates, Steve Jobs dhe Warren Buffett