Nëse nuk të pëlqen aty ku je, ndoshta është koha për t’u larguar!


Më shumë se 50% e menaxherëve të rinj dështojnë brenda 18 muajve, sipas një studimi të botuar në Inc.com.

Një e treta e drejtuesve në kompanitë Fortune 500 nuk i kalojnë 3 vjet.

Arsyeja kryesore – ata largojnë personelin kyç.

“Njerëzit nuk lënë punët e këqija, ata lënë menaxherët e këqinj.”

Sipas Harvard Business Review trajtimi i punonjësve si mallra është edhe më i zakonshëm tani se kurrë më parë. Për sa kohë që trajtojmë punonjësit si mallra, si një mjet për të përfunduar një punë, ne kurrë nuk do të marrim besnikërinë e tyre.

Lexoni: Mënyra se si i trajtoni punonjësit përcakton të ardhmen tuaj!

Të gjithë dëshirojnë punonjës besnikë, por jo të gjithë janë të gatshëm të bëjnë atë që duhet për të fituar besnikërinë e tyre.

E gjitha fillon me procesin e punësimit.

Një rekrutues më thirri një herë dhe më tha se e dinte që unë kisha kohë që po kërkoja për dikë me disa aftësi specifike dhe se dikush që njihte i kishte ato aftësi. Ai gjithashtu më tha se nuk do të ishte nevoja që unë të paguaja tarifën e tij të rekrutimit, sepse kandidatja kishte një hendek të madh në rezymenë e saj dhe askush nuk dëshironte që ta punësonte atë.

Unë i thashë ajo që më intereson është që të më bëjë punën. Ajo i kaloi intervistat me sukses dhe përfundoi një punonjëse e shkëlqyer dhe shumë besnike. Një vit më vonë ajo më tregoi pse e kishte atë boshllëk në rezymenë e saj.

Ajo kishte një fëmijë me autizëm dhe burri i saj e braktisi atë dhe fëmijën e tyre. Ajo përfundoi duke mos punuar, sepse i duhej të kujdesej për fëmijën.

Nëse ne nuk kemi zemër, ne nuk meritojmë të jemi udhëheqës. Besnikëria e fituar duhet të mbahet me besnikëri.

Lexoni: Një punonjës i vlerësuar do të bëjë më shumë se sa pritet prej tij

Besnikëria është shkatërruar nga:

  • mungesa e vlerësimit dhe mbështetjes
  • mungesa e mundësive për t’u rritur dhe mësuar
  • mungesa e integritetit nga eprorët
  • mungesa e besimit dhe respektit
  • mungesa e njohjes dhe kompensimi i duhur financiar
  • kontroll i tepruar i njohur si mikromanagement

Punonjësit do të qëndrojnë besnikë nëse vlerësohen, besohen dhe fuqizohen.

/Oleg Vishnjepolsky/LinkedIn

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale