studim Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Business Pulse

Sekreti i suksesit tuaj është personi me të cilin martoheni, sipas psikologëve

Lajme

Njeriu i paralizuar ecën duke përdorur kostumin robotik që kontrollohet nga truri

Karriera

15 rregulla suksesi nga bankieri legjendar i Wall Street, Richard Jenrette

Lajme

Studim: Përdorimi i mediave sociale mund të dëmtojë shëndetin mendor të adoleshentëve

Business Pulse

Të shqetësuar se nuk do të gjeni pasionin tuaj? Ja pse kjo nuk përbën problem!

Teknologji

Shkenca në favor të kafesë – Ja çfarë thonë studimet

Strategy

Si të rrisni angazhimin në chatbot-in tuaj?

Business Pulse

Muzikë dhe stërvitje – 11 këngët që do t’ju rrisin motivimin dhe energjinë

Teknologji

Robotët mund të zënë mbi 20 milionë vende pune deri në vitin 2030

Business Pulse

Njerëzit që preferojnë të rrinë vetëm janë më inteligjentë se të tjerët, sipas një studimi