Musk përfundon blerjen e Twitterit për 44 miliardë dollarë, menjëherë shkarkon drejtuesit kryesorë - Business Magazine Albania

Musk përfundon blerjen e Twitterit për 44 miliardë dollarë, menjëherë shkarkon drejtuesit kryesorë

Musk përfundon blerjen e Twitterit për 44 miliardë dollarë, menjëherë shkarkon drejtuesit kryesorë

Elon Musk ka përfunduar blerjen e Twitterit për 44 miliardë dollarë (euro) pas disa muajsh përpjekjesh rreth arritjes së një marrëveshje.

Lëvizja e parë ishte shkarkimi i udhëheqjes së lartë të kompanisë së mediave sociale, të cilën e akuzoi se e mashtronte atë për numrin e llogarive të padëshiruara në platformë.

Sipas raporteve, Musk shkarkoi shefin ekzekutiv të Twitter, Parag Agrawal, shefin financiar, Ned Segal dhe shefin e çështjeve ligjore dhe politikave, Vijaya Gadde.

Është pohuar gjithashtu se Agrawal dhe Segal ishin në selinë e Twitter në San Francisko kur marrëveshja u mbyll dhe u shoqëruan nga ndërtesa.

Musk më vonë publikoi një mesazh në Twitter duke pohuar “zogu është liruar” si shenjë e përfundimit të marrëveshjes.news.sky

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0