Ligji i ri francez e bën të paligjshëm të kontaktoni punonjësit pas orarit të punës


Nëse ju keni qenë ndonjëherë me miqtë apo anëtarët e familjes gjatë fundjavës dhe keni marrë një email urgjent nga puna, ju jeni në dijeni të tmerrit që “mbush” barkun tuaj dhe shkakton tension. Të mos jesh në gjendje për t’u shkëputur plotësisht nga puna mund të ketë pasoja shëndetësore mendore dhe fizike dhe është arsyeja pse kontakti me email pas orarit të punës do të shumë shpejt i paligjshëm në Francë.

Tashmë, vendi i jep punonjësve të saj 30 ditë pushim në një vit dhe 16 javë pushim të plotë të paguar të familjes për gratë që lindin fëmijë. Kjo nismë e fundit është duke e bërë Francën edhe më shumë popullore.

Sipas BBC News, ligji për “të drejtën për shkëputje” do të thotë që një kompani me 50 të punësuar apo më shumë nuk mund t’i dërgojë email një punonjësi pas orarit të punës.

Amendamenti është kryesisht rezultat i studimeve që tregojnë se njerëzit e kanë të vështirë të distancojnë veten nga vendi i punës. Ligji kërkon të sigurojë që qytetarët francezë do të jenë në gjendje të gëzojnë plotësisht kohën e tyre pushim.

Benoit Hamon i Asamblesë Kombëtare të Francës tha:

“Të gjitha studimet tregojnë se stresi është konstant në ditët e sotme. Punonjësit largohen fizikisht nga zyra, por ata nuk e lënë punën e tyre. Ata mbeten të bashkangjitur me tekste, mesazhe, emaile – duke kolonizuar jetën e tyre deri në pikën ku ai ose ajo përfundimisht shpërthen”.

Përcaktimet e ligjit të ri janë se kompanitë duhet të negociojnë politika që kufizojnë punët e kompanisë, në jetën private të punonjësve të tyre. Nuk ka dënime për kompanitë që shkelin ndryshimin, por bizneset do të krijojnë “dokumentet e sjelljes së mirë”, që saktëson afatet në të cilat punonjësit janë plotësisht të lirë nga të qenit të kontaktuar nga vendi i punës.

Kur ligji u propozua për herë të parë, ajo mori shumë kritika dhe tallje. Sipas Linh Le, një partner në kompaninë e konsulentëve dhe të menaxhimit “Elia” në Paris, ndryshimi është i nevojshëm, veçanërisht për arsye se ajo mund të sjell rritje të mirëqenies së punonjëve.

Disa janë të shqetësuar se ndryshimi – i cili ka kaluar si pjesë e një ligji të diskutueshëm të punës – do të dobësojë sindikatat dhe nëse do të përmirësojë pasigurinë e punonjësve në vendet e punës. Vlen të përmendet, megjithatë, se ndryshimi ishte një pjesë e ligjit që shihet pozitivisht nga qytetarët francezë.

Burimi: trueactivist.com

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale