Lehtësohen masat anticovid. Rihapen klubet e natës - Business Magazine Albania

Lehtësohen masat anticovid. Rihapen klubet e natës

anticovid

Komitetit Teknik i Ekspertëve ka lehtësuar masat anti-covid në mbledhjen e tij të fundit.

Sipas këtij vendimi, nisur nga situata epidemiologjike u vendosur heqja e detyrimit për mbajtjen e maskave, ndërsa rekomandohet mbajtja e tyre në ambiente të mbyllura dhe sidomos në ato të pa ajrosura mirë.

Në po këtë mbledhje u mor vendimi për lejimin e muzikës pas orës 23:00 dhe rihapjen e klubeve të natës.

Hiqet detyrimi për të paraqitur dokument vaksinimi për Sars Cov2, dokument të testimit negativ për infeksionin Sars Cov2 apo çertifikatë shërimi nga ky infeksion për të gjithë shtetasit që hyjnë në Shqipëri nga çdo pikë kufitare duke filluar kjo nga data 1 maj i këtij viti.

Ndërkohë komiteti rekomandon vaksinimin me dozën e katërt të personave mbi 60 vjeç.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0