kontroll Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Lajme

A e dini se çfarë është duke bërë aktualisht Apple

Teknologji

Facebook ju gjurmon ku jeni edhe nëse e keni fikur lokalizuesin

Business Pulse

Si të ankoheni më pak dhe të ndjeheni më mirë në punë?

Strategy

3 këshilla për të vazhduar me sukses atë që keni nisur

Strategy

Si të delegoni punët pa humbur kontrollin

Lajme

Njeriu i paralizuar ecën duke përdorur kostumin robotik që kontrollohet nga truri

Business Pulse

Do marrësh më shumë se ç‘vjedh, nëse më lë të punoj

Lajme

Shkencëtarët po zhvillojnë  video-lojra që mund të kontrollohen nga mendja e njeriut

Business Pulse

5 këshilla për të punuar mirë edhe kur jeni nën presion

Business Pulse

Aksionerët e Facebook përpiqen, por nuk arrijnë të kufizojnë fuqinë e Zuckerberg