Jumptuit, iniciativa e shqiptarit Donald Leka tashmë e integruar me Office 365 - Business Magazine Albania

Jumptuit, iniciativa e shqiptarit Donald Leka tashmë e integruar me Office 365


Jumptuit, platforma kërkimore e të dhënave nga shërbimet cloud dhe paisjet inteligjente nga një pikë e vetme aksesi, themeluar dhe drejtuar nga shqiptari Donald Leka, njoftoi ditën e djeshme gjatë konferencës CES integrimin e Microsoft Office 365 dhe Azure Machine Learning.

Kjo platformë e disponueshme në Amazon Echo, Fire, Android, iOS, OS X dhe Windows 10 integron plot 27 shërbime nga kompani të shquara si Facebook, Google, Microsoft, Amazon, Twitter, Youtube, Dropbox, Xbox etj.

Integrimi më i fundit i Office 365 mundëson për përdoruesit e Jumptuit editimin e dokumenteve Office. “Me integrimin e Microsoft Office 365, përdoruesit mund të tërheqin dhe editojnë dokumente nga shërbimet cloud dhe paisjet e lidhura me Jumptuit,” tha Donald Leka, themelues dhe CEO i Jumptuit.

Ai shtoi se përdoruesit e Jumptuit mund të ruajnë, kopjojnë madje zhvendosin dokumentet Office ne çdo paisje të lidhur me Jumptuit.

“Produktiviteti do të shtohet falë integrimit edhe të suitës Microsoft Cortana Intelligence dhe Shërbimet Konjitive të Microsoft me njohjen e zërit, kuptimin e gjuhës, analiza linguistike, analiza të tekstit, imazhe dhe video analiza,” tha Leka.

Jumptuit është një platformë kërkimore e të dhënave tuaja në një sërë paisjesh dhe shërbimet cloud. Është dizenjuar për pjesën më të madhe të konsumatorëve të cilët përdorin një kombinim shërbimesh cloud dhe paisjesh Android, iOS, OS X dhe Windows.

Jumptuit mund të lidhet me shërbimet cloud, mediat sociale dhe paisjet inteligjente si televizorët, bokset, veshjet elektronike dhe Internetin e Gjërave. Me fjalë të tjera mund të keni çdo skedar dhe çdo të dhënë tuajën nga një ekran i vetëm, telefon apo televizor.

Burimi: pcworld.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0