Instagram dëshiron t’ju ndihmojë të zgjidhni kë të mos ndiqni më


Përfundimisht, ju filloni të harroni se kë po ndiqni dhe ndoshta nuk shihni shumicën e atyre njerëzve në faqen kryesore.

Lexoni: Ja si t’i zbuloni me lehtësi ndjekësit e rremë në Instagram

Nëse po kërkoni ndihmë të hiqni disa persona nga lista, Instagram mund t’ju ndihmojë.

Një postim në Twitter i kohëve të fundit nga studiuesja Jane Manchung Wong, zbuloi se Instagram po teston një veçori të re që do t’i ndihmojë përdoruesit ta kenë më të lehtë të zgjedhin kë të mos ndjekin.

Kjo bazohet në llogaritë me të cilat bashkëveproni më pak dhe gjithashtu në llogari që nuk shfaqen aq shpesh në ndërfaqen kryesore, në 90 ditët e fundit.

Lexoni: Gjeni hashtag-et më të popullarizuara në Instagram pa pagesë

Ndërfaqja e Instagram aktualisht bazohet në një algoritëm ku tregon në krye llogaritë me të cilat ndërveproni më shpesh me to.

Ky shërbim supozon se këto janë llogari që ju pëlqejnë më së shumti t’i shihni.

Ndërsa mund të mos jetë e vërtetë që nuk keni interes për llogaritë e tjera, mund të jetë që ato nuk janë më aq të rëndësishme për ju, si më parë dhe se ndoshta do të ishte koha për t’i hequr ato nëse kërkoni të pastroni listën tuaj të ndjekësve”.

Lexoni: Llogaritë private në Instagram nuk janë aq të sigurta

Ubergizmo

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale