Gjeni hashtag-et më të popullarizuara në Instagram pa pagesë » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 19/08/2019

Gjeni hashtag-et më të popullarizuara në Instagram pa pagesë

Share
nga Eridon Elshani
Gus 19, 2019
-Manages Business Mag Kosovo
lexo me teper >

Dëshironi që llogaria juaj në Instagram të shihet nga mijëra njerëz dhe të fitoni më shumë ndjekës dhe pëlqime të reja? A e dini se ekziston një mënyrë e thjeshtë për t’i bërë postimet tuaja në Instagram të shfaqen para miliona njerëzve?

Ka një numër në rritje të njerëzve që ndjekin hashtag-e të ndryshme në Instagram. Mënyra më e lehtë që t’i tërhiqni këta ndjekës në profilin tuaj, është të shtoni hashtag-e në postimet dhe story-et tuaja. E gjitha çfarë ju duhet të bëni është të vendosni një listë me hashtag-e që lidhen direkt me përmbajtjen tuaj, dhe postimet tuaja në Instagram do të shfaqen në kryefaqen e atyre që ndjekin hashtag-et që ju i keni zgjedhur.

Keyword do t’ju ndihmojë të gjeneroni dhe të zgjidhni qindra apo edhe mijëra hashtag-e përkatës në pak sekonda. Vazhdoni të lexoni për të zbuluar se si.

Si të gjeni hashtag-e të popullarizuara në Instagram duke përdorur Keyword?

Në varësi të kërkesave tuaja, ju mund ta përdorni instrumentin Keyword për të gjeneruar një listë të hashtag-eve më të popullarizuara..

Thjesht shkruani një fjalë që lidhet me temën e postimit tuaj në kutinë e kërkimit dhe shtypni enter. Brenda sekondave, do të shihni një listë të hashtag-eve që mund t’i përdorni për postimet ose story-et tuaja.

Ju mund të shkruani fjalë ose sinonime të ndryshme të lidhura në kutinë e kërkimit për ta bërë Keyword të gjenerojë më shumë sugjerime të hashtag-eve. Përveç sugjerimeve të hashtag-eve, Keyword do t’ju tregojë numrin e postimeve që Instagram ka për çdo hashtag.

Nëse doni të gjeni vetëm hashtag-et e popullarizuara në Instagram, mund ta përdorni opsionin “Filtroni Rezultatet” nga menyja drop-down, që Keyword t’ju shfaqë hashtag-et që kanë një numër të veçantë postimesh. Duke përdorur filtra, ju mund të zgjidhni hashtag-et në varësi të nevojave tuaja.

Si i gjeneron instrumenti Keyword Hashtag-et në Instagram?

Me siguri keni vënë re që kur filloni të shkruani ndonjë fjalë në kutinë e kërkimit në Instagram, do të shihni sugjerime të kërkimit që shfaqen poshtë shiritit të kërkimit. Kjo veçori quhet autocomplete, dhe mjeti Keyword përdor autocomplete për të gjeneruar sugjerime të hashtag-eve.

Për të gjeneruar hashtag-e, Keyword merr fjalën që keni shkruar, shton simbolin # para fjalës, e vendos atë në kutinë e kërkimit në Instagram dhe tërheq një vëllim të madh sugjerimesh së bashku me një numërim të postimit për çdo hashtag.

Për të përdorur Keyword si një gjenerator të hashtag-eve – thjesht shkruani një fjalë në kutinë e kërkimit të Keyword dhe shtypni enter. Do të drejtoheni menjëherë në faqen e rezultateve të kërkimit me qindra hashtag-e që janë gjeneruar nga fjalët kyçe që keni shkruar.

Ju mund të zgjidhni hashtag-et më të njohura në Instagram duke shikuar numrin e postimeve që ata kanë, dhe t’i bëni copy-paste ato në Instagram kur jeni duke bërë një postim të ri.

Si të merrni më shumë pëlqime dhe të fitoni ndjekës në Instagram me hashtag-e të popullarizuara

Hashtag-et në Instagram përdoren për të tërhequr më shumë shikime në postime dhe story në Instagram. Por, kjo është e vështirë për t’u arritur thjesht duke përdorur një përzgjedhje të rastit të hashtag-e në postimet tuaja.

Për të marrë më shumë pëlqime dhe ndjekës, është e rëndësishme të shtoni vetëm hashtag-et që janë të ngjashme me postimet tuaja. Nëse fotot ose videot tuaja në Instagram shfaqen në faqet e ngjashme të hashtag-eve, ato kanë më shumë gjasa të marrin më shumë klikime, pëlqime dhe komente.

Është e rëndësishme të zgjidhni vetëm hashtag-et më të mira për postimin tuaj sepse ekziston një kufi i hashtag-eve në Instagram. Meqenëse ekziston një kufi në numrin e hashtag-ave që mund të përdoren për çdo postim, duhet të përdorni vetëm hashtag-et më të rëndësishme.

Një vend i mirë për të filluar kur zgjidhni hashtag-et është të shikoni numrin e postimeve që një hashtag ka për momentin. Duke përdorur Keyword, ju mund të eksperimentoni për të zgjedhur ose hashtag-e më të popullarizuar, hashtag-et mesatarisht të popullarizuar ose më pak të popullarizuar për fotot dhe videot tuaja në Instagram.

Keywordtool.ioEvente

Një hap drejt Suksesit!

Dhjetor 14, 2019
09:00 - 17:00