Elon Musk fshin faqet e tij nga Facebook pas lëvizjes #deletefacebook
Përditësuar së fundmi: 25/03/2018

Elon Musk fshin faqet e tij nga Facebook pas lëvizjes #deletefacebook

Share
nga Anerola Torollari
Mar 25, 2018
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Elon Musk me sa duket nuk ishte në dijeni se kompania e tij SpaceX kishte një faqe në Facebook. CEO i SpaceX dhe Tesla i është përgjigjur një komenti në Twitter duke bërë thirrje që ai do të mbyllë faqet zyrtare të SpaceX, Tesla dhe Elon Musk në mbështetje të lëvizjes #deletefacebook.

Ai tashmë e ka bërë këtë, pasi faqja e Facebook e SpaceX është zhdukur. Nëse doni të shkoni në ndonjë nga faqet e mësipërme, atëherë ju drejtoheni në një mesazh që thotë “Na vjen keq, kjo përmbajtje nuk është në dispozicion tani”.

Musk u përgjigj gjithashtu me një koment tjetër në Twitter në lidhje me përdorimin e tij dhe sipërmarrjeve të tij të Instagram, që natyrisht është në pronësi të Facebook. Sipas tij ai do të vazhdojë të përdorë Instagram për sa kohë ai qëndron i pavarur.

Para fshirjes së tyre, të dy faqet SpaceX dhe Tesla kishin më shumë se 2.6 milionë pëlqime dhe ndjekës dhe një angazhim shumë të lartë.

burimi: TechCrunch

Subscribe në kanalin tonë në YouTube