Edona Bilali, ministrja në krah të sipërmarrjes - Business Magazine Albania

Edona Bilali, ministrja në krah të sipërmarrjes

Pasioni dhe puna për mbështetjen e biznesit e kalon atë nga ekspertiza në politikat qeveritare.

Shembulli më i mirë e një karriere ku profesionalizmi dhe pasioni sjellin shpresë edhe për të rinj të tjerë. Edona Bilali, Ministre e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, vjen nga bota e sipërmarrjes. Kush më mirë se ajo i di çështjet e biznesit, se si punojnë ato për t’u cerfitikuar me standardet më të mira, sa kosto ka për to burokracia, dhe çfarë hapash ndërmarrin për t’u rritur. Ajo tashmë është në krahun tjetër të angazhimit, me mundësinë për t’i mbështetur, nxitur dhe lehtësuar proceset e zhvillimit të biznesit. Si një mike e jona e hershme, Edona na hapi derën sapo kërkuam një intervistë me të. 

Për të lexuar artikullin e plotë abonohu në një nga paketat tona.
Kliko këtu për t'u abonuar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0