Startup Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Startup

EIIU TALKs dhe Tirana si “hotspot” europian për nomadët dixhitalë. Hackathoni i dhjetorit mbledh studentë, universitete, kompani dhe Bashkinë e Tiranës

Lajme

Lançohet platforma e internetit “Të rinjtë prijnë”

Intervista

Arjeta Dhima, mentore e mentorit të 9000 personave

Trajnime

“Bazat e Pitching” nga Egita Polanska, Entrepreneur in Residence në Tiranë

Teknologji

Mbyllet KosICT: Entuziazëm dhe rrjetëzim në festivalin më të madh të teknologjisë në rajon

Ndërmarrës

Ardian Hoxha, sipërmarrësi nga Kosova fiton dy çmime ndërkombëtare brenda javës

Teknologji

Mbahet dita e dytë e konferencës më të madhe të teknologjisë dhe informacionit në Kosovë

Personazhe

CEO i bankës më të madhe në SHBA tha së Libra është një ide e mirë që nuk do të ndodhë kurrë

Business Pulse

Egita Polanska, Entrepreneur in Residence, vjen në Tiranë në datën 21 Tetor

Lajme

UNICEF lançon fondin e kriptomonedhave. Pranon dhurime në Bitcoin dhe Ethereum