CEED Kosova nis progamet e dedikuara “Për menaxhim”


Serisë së programeve të specializuara “Për menaxhim” si CEED Finance, CEED Marketing & Sales, nga muaji Prill ju shtohen edhe dy programe të reja.

Më poshtë janë programet për vitin 2017, periudha e fillimit të tyre si dhe mënyra e aplikimit:

CEED Process & Operations është program i avancuar dhe interaktiv i cili fokusohet në mjetet dhe shkathtësitë taktike të menaxhimit strategjik të cilat janë shumë të nevojshme për të themeluar një sistem i cili i menaxhon operacionet në mënyrë më ekonomike, efektive dhe efikase.

Kohëzgjatja: 6 module të ndara në 6 ditë, gjatë 3 muajve
Data e fillimit: 4 Maj 2017
• Për më shumë informacion dhe për të aplikuar kliko këtu

CEED Social Media është program interaktiv i cili ju ndihmon të fitoni njohuri të dobishme, mjete dhe metoda për të aplikuar në mënyrë më efektive menaxhimin e mediave sociale në kompaninë tuaj, qëllimi i së cilës është përmirësimi i komunikimit përmes mediave sociale dhe fitimi i konsumatorëve të rinj.

Kohëzgjatja: 4 module trajnimi në 4 ditë, brenda periudhës 1 mujore.
Data e fillimit: 3 Maj 2017
•Për më shumë informacion dhe për të aplikuar kliko këtu

CEED Marketing & Sales është program interaktiv që ju ndihmon të fitoni njohuri të dobishme rreth metodave dhe teknikave më efektive të marketingut dhe shitjes, në mënyrë që të përshpejtoni rritjen e kompanisë suaj.

Kohëzgjatja: 7 module trajnimi në 7 ditë, brenda periudhës shtatë mujore
Data e fillimit: 27 Shtator 2017
• Për më shumë informacion dhe për të aplikuar kliko këtu

CEED Finance është program ekskluziv i dizejnuar për sipërmarrësit dhe punonjësit e tyre kyç, të cilët janë të përfshirë në vendimmarrje financiare dhe janë të gatshëm të rrisin njohuritë financiare si dhe për të përmirësuar strukturën financiare dhe funksionimin e tyre brenda kompanisë.

Kohëzgjatja: 5 module trajnimi në 5 ditë, brenda periudhës tre mujore
Data e fillimit: 10 Tetor 2017
• Për më shumë informacion dhe për të aplikuar kliko këtu

Për më shumë informacion për progamet kliko KËTU.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale