“Bli online Kartonin Jeshil!” Uniqa Group Austria vjen më afër klientëve


“Bli online Kartonin Jeshil!”

Teknologjia sot ofron mjetet e duhura që gati të gjitha shërbimet e klientëve të dixhitalizohen, duke u kursyer atyre kohën dhe rritur efiçiencën e transaksioneve mes bizneseve dhe klientëve të tyre. Iniciativa më e re vjen nga kompania Sigal, pjesë e Uniqa Group Austria, e cila po ndjek trendin e zhvillimeve dixhitale të kohës.

Uniqa Group Austria, kompania e sigurimeve, e cila prej vitesh operon suksesshëm në këtë industri, sapo ka lançuar projektin e ri të sigurimit online. Tashmë klientët do të kenë mundësi të blejnë Kartonin Jeshil, TPL dhe sigurimin kufitar me anë të internetit nëpërmjet smartphone, tablet apo pajisjeve të tjera dixhitale.

Bli-online-Kartonin-Jeshil-businessmag

 

Mjaftojnë vetëm disa hapa të aplikimit online për blerjen e siguracionit të shtëpisë nga zjarri, tërmeti, përmbytja apo të siguracionit të makinës dhe polica e sigurimit dërgohet nga ana e kompanisë në asresën e dëshiruar.

Një iniciativë vërtet e “zgjuar”, në epokën e telefonave të “zgjuar”, duke përmirësuar komunikimin biznes-klient.

 

/Business Mag Albania

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale