"Bli online Kartonin Jeshil!" Uniqa Group Austria vjen më afër klientëve - Business Magazine Albania

“Bli online Kartonin Jeshil!” Uniqa Group Austria vjen më afër klientëve


“Bli online Kartonin Jeshil!”

Teknologjia sot ofron mjetet e duhura që gati të gjitha shërbimet e klientëve të dixhitalizohen, duke u kursyer atyre kohën dhe rritur efiçiencën e transaksioneve mes bizneseve dhe klientëve të tyre. Iniciativa më e re vjen nga kompania Sigal, pjesë e Uniqa Group Austria, e cila po ndjek trendin e zhvillimeve dixhitale të kohës.

Uniqa Group Austria, kompania e sigurimeve, e cila prej vitesh operon suksesshëm në këtë industri, sapo ka lançuar projektin e ri të sigurimit online. Tashmë klientët do të kenë mundësi të blejnë Kartonin Jeshil, TPL dhe sigurimin kufitar me anë të internetit nëpërmjet smartphone, tablet apo pajisjeve të tjera dixhitale.

Bli-online-Kartonin-Jeshil-businessmag

 

Mjaftojnë vetëm disa hapa të aplikimit online për blerjen e siguracionit të shtëpisë nga zjarri, tërmeti, përmbytja apo të siguracionit të makinës dhe polica e sigurimit dërgohet nga ana e kompanisë në asresën e dëshiruar.

Një iniciativë vërtet e “zgjuar”, në epokën e telefonave të “zgjuar”, duke përmirësuar komunikimin biznes-klient.

 

/Business Mag Albania

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0