Volkswagen do të lançojë makinën e ëndrrave brenda 2020-tës - Business Magazine Albania

Volkswagen do të lançojë makinën e ëndrrave brenda 2020-tës


Volkswagen I.D, një koncept i automobilave të së ardhmes, u zbulua gjatë shfaqjes Paris Motor pak ditë më parë. Përtej imazheve reale të automjetit, Volkswagen zbuloi një video të shkurtër rreth makinës ,e cila ngjan me një fantashkencë të vërtetë.

Në fillim të videos një femër takon një makinë me sistem vetëdrejtimi dhe dyert hapen menjëherë. Gruaja merr drejtimin e makinës për një fare kohe dhe pasi shtyp mbi logon e Volkswagen mbi timon menjëherë aktivizohet sistemi i vetëdrejtimit.

Në këtë moment personi përfiton dhe fillon të lexojë mesazhe e të rehatohet mbi ndenjësen. Ky vizion është i ngjashëm me çfarë kemi parë deri më sot nga Uber dhe Google.

Volkswagen I.D pritet të godasë rrugët në 2020-tën, vetëm katër vite më pas. Në një farë mënyrë koncepti dhe videoja kërkojnë të lënë pas skandalin Dieselgate, i cili tronditi besueshmërinë tek gjigandi gjerman i prodhimit të automobilave.

https://youtu.be/P4xd2bnbgr0

 

burimi: PC-World

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0