Lyft Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Teknologji

Uber dyfishon përpjekjet për sigurinë e pasagjerëve

Business Pulse

Rritet vlera e Uber. Aksionet kapin shifrën e 82 miliardë dollarëve

Business Pulse

Ja cila është thënia e Steve Jobs që po interpretohet keq nga të gjithë

Teknologji

Uber dhe Lyft mund të duken njësoj, por vizionet i kanë të ndryshme  

Teknologji

Rënia dhe shkëlqimi i kompanisë Lyft

Sipërmarrje

Çfarë duhet të dini kur krijoni logon e kompanisë suaj?

Teknologji

Coca Cola i bashkohet shitjes së produkteve brenda në makinë

Auto

Bob Lutz jep parashikimet e tij për industrinë e automobilave

Startup

Startup-et me emra unikë marrin më shumë fonde

Lajme

Cila është arsyeja që e çoi CEO-n e Uber drejt dorëheqjes?