Sfidat e grave në biznes


 

Kur iu jepet mundësi femrave dhe kur potenciali i tyre shfrytëzohet e gjithë shoqëria përfiton. Gjithsesi gratë vazhdojnë të hasin në pengesa prandaj si shoqëri së bashku me institucionet, organizatat e ndryshme jo-qeveritare duhet t’iu ofrojmë trajnime, mentorim, më shumë pjesëmarrje në treg, si dhe mbështetje finaciare për bizneset e tyre.

Cilat janë sfidat e grave në biznes?

Gratë ndonëse ju është dhënë mundësia sërisht hasin në kufizime finaciare, diskriminim dhe kushtëzim nga roli tyre në familje.

Që nga fillimi punës sime si Menaxhere Klientësh në një agjenci për marketing do t’a quaja veten time me fat sepse nuk kam hasur në pengesa të mëdha. Kam pasur mbështetjen e familjes dhe të gjithë njerëzve që më rrethojnë për të kaluar ato pak vështirësi.

Kam gjetur veten aq mirë në punën time dhe më ka hapur rrugë drejt rrugës së biznesit me qëllim që në të ardhmen të kyçem në pozita vendimarrëse. Por nuk është kështu kudo, pasi ekzistojnë sfidat e grave në biznes në shume pozicione pune dhe shumë nivele.

Një inciativë që vlen për t’u përshëndetur në kompaninë ku jam e punësuar është fakti që jemi të gjitha femra. Kështu të gjitha kemi bërë një thyerje të stereotipeve, madje po bëhemi shembull dhe mbështetje për shumë vajza të reja.

Së bashku me kolegët mendojmë që duhet punuar më shumë në 3 aspekte kur flasim për gratë:

– të iu mundësohet shkollim i plotë dhe i mirëfillitë grave dhe vajzave.

– të ulet papunësia për gjininë femërore.

– mbështetje pa kushte për gratë që drejtojnë biznese.

Si përfundim: “Në qoftë se doni të dini se sa e civilizuar është një shoqëri, shikoni se si i trajtojnë gratë e tyre”.

Prandaj duhet t’i fuqizojmë gratë sepse së bashku me to fuqizojmë veten dhe gjithë shoqërinë.

Shkrim nga Mimoza Musa, Strategic Accounts Manager at MediaK2, për BusinessMag Albania.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale