Rinis cikli i trajnimeve 2024 në kuadër të Akademisë së Burimeve Njerëzore - Business Magazine Albania

Rinis cikli i trajnimeve 2024 në kuadër të Akademisë së Burimeve Njerëzore

Rinis cikli i trajnimeve 2024 në kuadër të Akademisë së Burimeve Njerëzore

Kemi kënaqësinë t`ju informojmë se duapune.com, në vijim të kryerjes me sukses të trajnimit të vitit 2023 të Burimeve Njerëzore po rinis përsëri për vitin 2024 ciklin e  trajnimeve në kuadër të Akademisë së BNj.  Ky set përbëhet nga 5 trajnime nga 4 orë të cilat do të realizohen në ambjentet e Hotel Lot, në qendër të Tiranës.Trajnimet do të zhvillohen çdo të premte në orën 14:00 – 18:00.

Trajnimin e parë do të zhvillohet në dt. 16 Shkurt 2024 me temën “Njohuri të përgjithshme në Burime Njerëzore. Tematikat e këtij trajnimi janë si më poshtë:

 • Përcaktimi i Burimeve Njerëzore
 • Inventari i aftësive
 • Analiza e punëve dhe kompetencave
 • Profilet e kandidatëve dhe aftësitë
 • Gjetja e kandidatëve të duhur
 • Zhvillimi i Intervistave
 • Trajnimi i punonjësve
 • Vlerësimi i performancës
 • Privatësia, diskriminimi dhe mbrojtja e të dhënave
 • Kompensimi dhe Benefitet
 • Shëndeti dhe Siguria në punë

 

Trajnimet e tjera të këtij cikli do të zhvillohen në datat si në vijim:

 • Njohuri të përgjithshme në Burime Njerëzore             dt.16.02
 • Rekrutimi & Përzgjedhja e punonjësve                       dt. 23.02
 • Menaxhimi i Kontratave të punës & Kodi i Punës       dt. 01.03
 • Menaxhimi i Performancës                                         dt. 08.03
 • Trajnimi & Zhvillimi i Punonjësve                                dt. 13.03

Lexo edhe:Dua punë, mes 23 faqeve të internetit që raportojnë te Google for jobs, për shkeljet “EU antitrust”

Të gjitha trajnimet do të zhvillohen nga Menaxherë të suksessshëm në fushën e Burimeve Njerëzore me eksperiencë mbi 15 vjeçare.

Për më shumë informacion rreth secilit trajnim ju lutem klikoni Broshura ku do gjeni informacion për secilën nga temat përkatëse.

Ftojmë të marrin pjesë në këto trajnime të gjithë specialistët e BNJ që duan të zgjerojnë njohuritë dhe të njohin tendencat e fundit në fushën e BNJ. Nëse keni marrë pjesë më parë dhe keni njohuri, ju lutem shpërndajeni këtë informacion kolegëve tuaj që mund të jenë të interesuar. Në fund të ciklit të trajnimit pjesëmarrësit do të pajisen me një çertifikatë të liçensuar nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë.

Për cdo informacion tjetër të nevojshëm ose për t’u regjistruar mund të kontaktoni në këtë e-mail eljana.mete@duapune.com si dhe në numrin e telefonit 0692031583 ose duke plotësuar formularin e regjistrimit. 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0