Trajnim: Legjislacioni tatimor në praktikë - Business Magazine Albania

Trajnim: Legjislacioni tatimor në praktikë

Finance Partner, ofron trajnim në “Legjislacioni tatimor në praktikë” Finance Partner është një qendër kursesh e licensuar në QKL, e njohur nga Ministria e Financave dhe Ekonomise për ofrimin e kurseve profesionale.

Fillon në datën 25 Janar 2024

▣ Kohëzgjatja e trajnimit është  6 javë. Gjatë trajnimit zhvillohen 13  seanca

▣ Kohëzgjatja e një seance është 2 deri  2 orë e 30 minuta.  Kursi zhvillohet gjatë javës

▣ Trajnimi zhvillohet në grup. Pagesa shumë e arsyeshme, mund të bëhet dhe me këste

▣ Të gjitha modulet e kursit janë të azhornuara me ndryshimet e fundit ligjore

MODULET QË ZHVILLOHEN

▣ Moduli nr1 . Ligji për proçedurat tatimore. Paketa fiskale
 Moduli nr 2 . Ligji për tatimin mbi të ardhurat
 Moduli nr 3 . Ligji i tatimit mbi vlerën e shtuar (tvsh)
 Moduli nr 4 . Ligji për sigurimet shoqërore dhe shëndetësore
 Moduli nr 5 . Ligji për akcizat në republikën e shqipërisë
 Moduli nr 6 . Ligji për sistemin e taksave kombëtare
 Moduli nr 7 . Ligji për sistemin e taksave vendore
 Moduli nr 8 . Ligji për lojrat e fatit
 Moduli nr 9 . Marrveshjet ndërkombëtare dhe kombëtare
 Moduli nr 10. Ligji për qendrën kombëtare të biznesit qkb
 Moduli nr 11. Ligji për tregtarët dhe shoqëritë tregtare
 Moduli nr 12. Ligji për organizatat jo fitimprurëse
 Moduli nr 13. Ligji për kontabilitetin dhe pasqyrat financiare

Lexo edhe:Botohet ligji për llogarinë bazike të pagesave

SHËNIME
  •  Kursi shpjegohet nga Lektorë me shumë eksperiencë ne mësimdhënien e hartimit, interpretimit dhe zbatimit praktik të legjislacionit tatimor në Shqipëri.
  •  Ky është trajnimi më profesional dhe më i kërkuar  nga stafet e burimeve njerëzore për Ekonomistët, Avokatet, Juristët, etj.
  •  Të gjitha modulet e kursit janë të azhornuar me ndryshimet e fundit ligjore.

Nëse jeni të interesuar, regjistrohuni këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0