Samsung zbulon serinë e re të Galaxy A - Business Magazine Albania

Samsung zbulon serinë e re të Galaxy A


Samsung ka zbuluar serinë e re të Galaxy A, duke filluar me paraqitjen fillestare të dy smartfonëve të rinj, të projektuara për të ofruar risi në industri. Galaxy A50 dhe A30 ofrojnë përmirësime në funksionet bazë të pajisjeve me rëndësi më të madhe, duke përfshirë ofrimin e një përvoje vizuale, performancë që zgjat dhe një kamera që fotografon botën ashtu siç e shihni atë. Seria e re e Galaxy A është projektuar mbi mënyrën se si njerëzit komunikojnë sot – duke ndarë me njëri-tjetrin, duke kapur momentin dhe konsumuar live. Seria e re ofron pajisje të ndryshme dhe të fuqishme që mund t’u përgjigjen këtyre ndërveprimeve spontane.

Lexoni: Samsung prezanton teknologjinë 5G

“Ne jemi të përkushtuar që të sigurojmë progres thelbësor për të gjithë, për një eksperiencë më të mirë në celular dhe kjo risi fillon me serinë e Galaxy A të përmirësuar”, tha DJ Koh, President dhe Drejtor Ekzekutiv i Divizionit të IT & Komunikimeve Mobile në Samsung Electronics. “Njerëzit po ndryshojnë mënyrën e komunikimit, dhe smartfonët e tyre duhet të ecin me këtë ritëm. Seria jonë e re Galaxy A ofron përmirësime në funksionet bazë që do të mbështesin këto ndërveprime të drejtpërdrejta, me opsione të ndryshme, për të përmbushur nevojat e tyre gjithnjë në ndryshim“. Me Serinë Galaxy A, konsumatorët mund të shijojnë ekosistemin e Galaxy duke përdorur shërbimet kryesore si Samsung Health, Samsung Pay, Bixby dhe më shumë. Seria e përmirësuar e Galaxy A po prezantohet me zbulimin e dy modeleve fillestare.

Seria Galaxy A – Karakteristikat

Lexoni: Samsung rrit standardin me Galaxy S10

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0