Sa ndikojnë rezultatet shkollore në rrugëtimin tuaj profesional?


Jetojmë në një botë, ku gati çdo prind i inkurajon fëmijët e tij të marrin nota të mira në shkollë. Jo vetëm kaq. Ata presin që fëmija i tyre të marrë notat më të larta gjatë gjithë jetës së tij akademike. Dhe nëse ata do të marrin një rezultat më të ulët, për prindërit konsiderohet si një zhgënjim.

Në këto raste prindërit besojnë se një fëmijë që nuk ka rezultatet maksimale, nuk mund të ketë shumë sukses. Por, të mos ngatërrojmë diçka. Nëse një fëmijë merr gjithmonë vlerësimin maksimal, do të jetë i suksessshëm në shkollë dhe jo domosdoshmërisht në biznes, ndërsa për atë që nuk është gjithmonë shumë i mirë në shkollë nuk do të thotë që nuk ka shanse për t’u bërë një sipërmarrës dhe udhëheqës i suksesshëm.

West Point ka bërë një studim me të sapodiplomuarit për të parë vijueshmërinë e tyre dhe llojin e karrierës. Ata dolën në përfundimin se një student nuk rritet për të udhëhequr kompanitë. Sipas tyre, koha ka provuar se një student me rezultate maksimale, mund të mos jetë më i aftë në sipërmarrje se një student me rezultate më të dobëta.

Lexo: Si të bëheni një udhëheqës me ndikim

Pra, rrallëherë udhëheqja ka të bëjë me intelektin e pastër dhe studentët absolut janë njerëz që japin kontribute të mëdha në shkencë, pedagogji, por jo domosdoshmërisht këta njerëz kanë të zhvilluara aftësitë ndërpersonale që studentët mesatarë kanë mundësinë ta bëjnë.

Është tepër e rëndësishme që t’i kushtohet më shumë rëndësi aftësisë që zotëron një person sesa rezultateve të tij, pasi ka aftësi të tjera po ashtu të vlefshme, që shkojnë përtej librave. Prandaj, kur një student sjell në shtëpi një çertifikatë, e cila nuk mbart rezultate maksimale, mos u frikësoni. Ju si prind duhet të festoni, pasi ju keni në dorë rezultatet e një udhëheqësi të ardhshëm.

Inc

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale