Një murale në Tiranë mund të ketë fytyrën tënde! Dy fjalë për projektin shumëvjeçar - Business Magazine Albania

Një murale në Tiranë mund të ketë fytyrën tënde! Dy fjalë për projektin shumëvjeçar

Po sikur fytyra jote të ishte mes dhjetëra, qindra të tjerave, në një murale në Tiranë? Kjo mund të bëhet realitet falë artistit JR që vjen nga Lojërat Olimpike në Rio e nga Luvri i Parisit.

Dy fjalë për projektin shumëvjeçar

Që prej 2011-ës, projekti i quajtur “Inside Out” ka për qëllim fotografimin e portreteve të ndryshme bardhezi dhe më pas krijimin e një kolazhi diversiteti. Përgjatë dekadës së fundit projekti ‘Inside Out’ ka tërhequr më shumë se 500,000 pjesëmarrës nga më shumë se 148 shtete.

Projekti inkurajon individët dhe komunitetet të shprehin bindjet e tyre dhe të hapin dialog për temat e rëndësishme globale, si: diversiteti, edukimi dhe të drejtat e njeriut.
Lexo: Vipat me IQ më të lartë

Vendi dhe ora?

Pranë Galerisë Fab, mbrapa Universitetit të Arteve. Në datat 28-29 prill. Nga ora 10:00-17:00. Në Rrugën Ibrahim Rugova, Tiranë.

Ç`do të ndodhë?

Pjesëmarrësit mund fotografohen në furgonin e INSIDE OUT.

Kush e organizon?

Projekti i Atélier JR do të mbahet në Tiranë, nga Harabel Contemporary në bashkëpunim me Creative Industries Tirana.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0