Libra mbi sipërmarrjen, me një klik, në shtëpinë tuaj!


Tashmë ju, sipërmarrës të rinj, menaxherë në karrierë, konsulentë apo të rinj me dëshira dhe ëndrra të mëdha mund të porosisni libra mbi biznesin, sipërmarrjen, lidershipin tek BusinessMag.al.

Një lajm i mirë dhe njëkohësisht risi bashkëpunimi që Business Mag Albania, revista online e biznesit dhe sipërmarrjes në shqip, ka filluar me Bukinist.al – një portal i dedikuar për të gjithë të apasionuarit për librat.

Bukinist.al është vitrina e madhe virtuale, brenda së cilës gjendet një gamë e gjerë botimesh; që nga libri artistik, librat shkollor, akademik, profesional, libra për fëmijë, libra të vjetër, katalogët, albumet, pullat postare dhe kartolinat.

Përmes “shop-it” online, por edhe përmes blogut dhe rrjeteve sociale, Bukinist do t’iu informojë për çdo të re që qarkullon në sferën e publikimeve.

Business Magazine e inicioi këtë bashkëpunim me Bukinist.al, për t’i ofruar lexuesve tanë disa nga librat më të mirë për sipërmarrjen, biznesin dhe inovacionin.

Është pjesë e misionit tonë të mbështesim sipërmarrjen si mënyrë jetese, e cila ngrihet mbi bazën e edukimit. Edukimi i vazhdueshëm nëpërmjet librave, artikujve dhe blogeve që përditësohen çdo ditë bën dallimin mes njerëzve të suksesshëm dhe atyre të zakonshëm.

Ne besojmë se brezi i ri i sipërmarrësve që po zhvillohet po fuqizohet nga liderë të rinj, të cilët ndajnë mes tyre një mendësi fituese, kreativitet dhe inovacion.

Më shumë libra mbi sipërmarrjen dhe biznesin do të vijnë në muajt në vazhdim, falë bashkëpunimit me Bukinisti.al, që do të mundësojë sjelljen e librave në shtëpitë tuaja direkt pas porosisë.

Ndaj, pa hezituar, Porosni Setin me Librat që dëshironi TANI!

Për të gjithë lexuesit e Business Mag Albania ofrohet 10% ulje për të gjitha librat e blera.

Për të parë librat që ofrohen klikoni këtu.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale