Kërkesa për iPhone 11 më e madhe sesa pritej


Kjo është kryesisht për shkak të opsioneve të reja të ngjyrave jeshile dhe vjollcë që Apple prezantoi këtë vit.

Po ashtu ai tregon në lidhje me çmimin e telefonave, me iPhone 11 Pro më të shtrenjtë që është një model më i preferuar në Shtetet e Bashkuara, ndërsa iPhone 11 më i lirë i cili po shitet shumë në Kinë.

Lexoni: Apple i mashtroi të gjithë duke aluduar që iPhone i ri kushton 300 dollarë më pak se iPhone i vitit të kaluar – nuk është e vërtetë

Duke marrë parasysh këto shenja të suksesit të hershëm, TF Securities vlerëson se dërgesat e iPhone-it në 2019 janë rritur në 70-75 milionë njësi (në krahasim me 65-70 milionë njësi të dërguara më herët) dhe parashikon që zinxhiri i furnizimit të iPhone-ve do të rritet në mënyrë të qëndrueshme në tremujorin e katërt të këtij viti.

Kuo beson se iPhone 11 është një zgjedhje e shkëlqyeshme për përdoruesit e iPhone 6 / 6s / 7, veçanërisht për shkak të çmimit të tij të ulët.

IPhone 11 për momentin kushton 699 dollarë, që është 50 dollarë më pak se iPhone XR, ndërsa iPhone 11 Pro kushton 999 dollarë dhe Pro Max 1,099 dollarë. Produktet e reja të Apple fillojnë zyrtarisht transportin këtë të Premte, 20 Shtator.

Macrumors

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale