Ja detajet e modelit të ri Nexus - Business Magazine Albania

Ja detajet e modelit të ri Nexus


HTC thuhet se është duke i bërë dy modele të reja të telefonave për Google këtë vit dhe tani ne kemi disa detaje për në një nga modelet e linjës HTC Nexus.

HTC Nexus me sa duket është koduar me emrin Sailfish dhe i njëjti do të vijë me ekranin prej 5 inç me rezolucion Full HD prej 1920 x 1080 pikselëve.

Telefoni i ri Nexus do të mundësohet nga proçesori quad core 2GHz 64-bit dhe i njëjti do të vijë me 2GB RAM dhe 32GB memorie të brendshme.

Karakteristikat tjera të telefonit do të përfshijnë edhe baterinë me 2770 mAh dhe USB C, bashkë edhe me WiFi, Bluetooth, 4G LTE dhe portin audio për kufje.

Nexus i ri do të shfaqë një kamerë të avancuar në pjesën e përparme njësoj sikurse edhe mbrapa. Në anën e pasme të pajisjes do të ketë një kamerë me 12MP për fotot dhe videot dhe në pjesën e përparme do të ketë një kamerë me 8MP për selfie.

Nexus i ri pritet të vijë me lirimin e ardhshëm të madh të sistemit operativ mobil të Google, Android N.

/telegrafi.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0