Gjigandi Land Rover hedh në treg modelin e veturave të 1970-ës


Kompania  e njohur e veturave, Rang Rover, do të sjellë në treg përsëri modelin e veturave Land Rover të viteve 1970. Ky model do të prezantohet këtë javë në shfaqjen e makinave klasike në Paris.

Kompania ka njoftuar se çmimi i modeleve klasike të makinave Land Rover do të jetë duke filluar nga 169 mijë dollarë, raporton MotorTrend.

Kompania ka premtuar se do të sjellë modelet origjinale të veturave klasike Land Rover, të cilat kanë debutuar në fillim të vitit 1970, prodhim i cili vazhdoi deri në vitin 1996.

burimi: insajderi.com

 

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale