Butoni i ri i Twitter sjell më pranë konsumatorët me bizneset - Business Magazine Albania

Butoni i ri i Twitter sjell më pranë konsumatorët me bizneset


Twitter lançoi para pak ditësh një funksion të ri, i cili do të zgjerojë mbulueshmërinë e rrjetit social përtej aplikacioneve. Kompania prezantoi një buton të ri për uebfaqet falë të cilit vizitorët mund ti dërgojnë një mesazh direkt administratorëve ose operatorëve të kujdesit ndaj klientit.

Kjo shtesë e re përbën një arsye më shumë për ata që pyesin se pse duhet të përdorim rrjetin social Twitter. Por rrjeti social nuk është i pari që e ka menduar këtë gjë sepse shërbime të tjera si Intercom dhe Zendesk tashmë e kanë bërë realitetit. Madje edhe Facebook ka eksploruar ide të ngjashme për të bërë komunikimin mes konsumatorëve dhe biznesit një eksperiencë sa më të thjeshtë.

Në mënyrë që butoni në fjalë të jetë funksional, bizneset duhet të modifikojnë cilësimet e llogarisë në Twitter në mënyrë që të marrin mesazhe direkte nga të gjithë. Më pas mund të ngjisin butonin në uebfaqe dhe ta konfigurojnë me ID përkastëse të llogarisë në Twitter.

Butoni padyshim do të jetë i dobishëm sidomos kur kemi të bëjmë me blerje online. Vite më parë mesazhet direkte në Twitter ishin një shërbim shumë pak i përdorur nxitur nga kufizimi i 140 karaktereve. Për fat të mirë rrjeti social e ka zgjeruar këtë kufizim në 10,000 karaktere.

Ky nuk është butoni i parë i Twitter për uebfaqet. Butonë të ngjashëm lejojnë përdoruesit të ndajnë përmbajtje, të ndjekin llogari, të përmendin dikë apo të bëhen pjesë e bisedave me hashtag.

 

burimi: pcworld.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0