Bordi i Transparencës rrit çmimin e naftës 10% në 1 ditë - Business Magazine Albania

Bordi i Transparencës rrit çmimin e naftës 10% në 1 ditë

Bordi i Transparencës

Bordi i Transparencës ka marrë të premten vendimit për të aplikuar rritjen më të madhe të çmimit, duke rritur çmimin e naftës në një ditë me 10%, ose 22 lekë për litër më shumë.

Sipas Bordit, nafta do të tregtohet në pikat e karburantit me 245 lekë/litër dhe vendimi u mor pas zhvillimeve në tregjet globale, ku karburantet u shtrenjtuan pas vendimit të OPEC+ për uljen e prodhimit.

Javën e fundit çmimi i naftës ishte 223 lekë për litër.

Edhe benzina shënon rritje, duke u tregtuar 204 lekë/litër, nga 198 lekë/l që ishte një javë më parë. Gazi ka shënuar një ulje të lehtë prej vetëm 1 lekë/litër. Ai tregtohet 77 lekë.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0