Besimi dhe respekti marrin rezultatet më të mira

Besimi dhe respekti marrin rezultatet më të mira


Vendosja e afateve të paarsyeshme nuk i bën projektet të ecin më shpejt.

Përkundrazi afatet e paarsyeshme mund të bëjnë që projektet të shkojnë më ngadalë dhe si rezultat të çojnë në pakënaqësi të klientëve dhe punonjësve, ose të dështojnë plotësisht. Kur një person është nën presionin e kohës ka më shumë gjasa të bjerë pre e stresit dhe ankthit dhe si pasojë ngadalëson punën, duke çuar në shumë raste në dështim total të projektit.

Planet dhe afatet janë pavlerë pa kontributin dhe angazhimin e atyre që janë përgjegjës për të bërë punën.
Ajo që duhet marrë parasysh gjithmonë përpara se të vendosni afatet për projekte apo detyra të caktuara, ju duhet të konsultoheni dhe t’i përcaktoni ato së bashku me personat që janë përgjegjës për kryerjen e punës.

/Oleg Vishnepolsky/LinkedIn

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0