Aplikoni me startup-in tuaj në “Startup Hub Warsaw (SHW17)”


Startup Hub Poland është një fondacion jo fitimprurës i themeluar në vitin 2012, që ka si qëllim zhvillimin e startup-eve të teknologjisë së lartë nga Europa Qendrore dhe Lindore. Misioni i SHP është të lidhë teknologjitë më të fundit me financimin dhe ekspertizën.

Startup Hub Poland bashkëpunon me programin e akselerimit Startup Hub Warsaw (SHW17) në këtë edicion të dytë dhe fton të gjitha projektet për të përfituar sa më shumë nga kjo mundësi.

Startup Hub Warshaw ’17 është edicioni i dytë i programit të akselerimit për shpikësit dhe udhëheqësit e teknologjisë dixhitale, të cilët dëshirojnë të përdorin qytetin për të akseleruar projektet e tyre, për të krijuar partneritete dhe për të futur në tregjet ndërkombëtare. Njihuni me ekspertët, fondet kryesore, investitorët dhe përdorni mikpritjen e gjigantëve të industrisë. Fitoni shpërblimet në para deri në 100,000 PLN (para polake) dhe lejoni që Varshava të bëhet një pikë zhvilluese për biznesin tuaj. Varshava është një qytet i bukur, jo vetëm me kulturën dhe historinë e tij, por para së gjithash me mundësitë e zhvillimit teknologjik dhe të biznesit. Selia qendrore e kompanive kryesore polake, si dhe selia e korporatave kryesore ndërkombëtare që mbulojnë të gjithë Europën Qendrore dhe Lindore, ndërmarrjet VC dhe ekosistemi i startup-eve janë të vendosura në Varshavë. Varshava nuk është vetëm kryeqyteti i vendit por i të gjithë Europës Qendrore dhe Lindore.

Çfarë është SHW17?

 • Faza 1 – 20 Gusht – 1 Shtator: 60 projekte të përzgjedhura do të marrin pjesë në 40 orë trajnime dhe takime me ekspertë të industrisë së teknologjisë, sipërmarrës, investitorë, ndërmarrje (partnerët e vitit të kaluar: Microsoft, Orange, Facebook).
 • Faza 2 – 4 Shtator – 4 Dhjetor: 30 startup-et më të mira do të kenë 70 orë workshop-e të dedikuara dhe seanca mentorimi me ekspertë të industrisë së teknologjisë, sipërmarrës, investitorë, ndërmarrjet etj.
 • Dita e Demos – në fillim të muajit Dhjetor: finalistët do të bëjnë pitch startup-et e tyre për investitorët, ndërmarrjet VC dhe mediat.

Për të parë se çfarë ka ndodhur vitin e kaluar mund të shikoni këtë video të shkurtër.

Pse të bëheni pjesë?

 • Program intensiv trajnimi dhe mentorimi
 • Prezantim në VC-të polake më të mira dhe drejtuesit e ekosistemeve të startup-eve
 • Çmimi total prej 25.000 euro
 • Një shans për të fituar një një investim A-round nga fondet VC (Venture Capital) polake
 • Mundësi për të punuar falas në një hapësirë coworking për 2 muaj
 • Ekspozim i denjë i medias

Kush mund të aplikojë?

 • Startup-et më të mira nga e gjithë Europa Qendrore dhe Lindore
 • Startup-et nga fushat e mëposhtme: siguria kibernetike, bots, IA, machine learning, Big Data, IoT, pajisje wearables, lojërat, aplikacionet mobile, e-commerce, VR / AR, dizajn, etj.
 • Faza: MVP, e përshtatur në treg
 • E rëndësishme: startup-i duhet të përfshijë (vendin, llojin)

Aplikoni tani pasi aplikimet do të mbyllen në 28 Korrik.

3 startup-et më të mira do të fitojnë 3 çmime, 12.000, 7.000 & 5.000 euro dhe çmime të tjera nga sponsorat!

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale