Aplikoni me startup-in tuaj në Startup Hub Warsaw (SHW17)

Aplikoni me startup-in tuaj në “Startup Hub Warsaw (SHW17)”


Startup Hub Poland është një fondacion jo fitimprurës i themeluar në vitin 2012, që ka si qëllim zhvillimin e startup-eve të teknologjisë së lartë nga Europa Qendrore dhe Lindore. Misioni i SHP është të lidhë teknologjitë më të fundit me financimin dhe ekspertizën.

Startup Hub Poland bashkëpunon me programin e akselerimit Startup Hub Warsaw (SHW17) në këtë edicion të dytë dhe fton të gjitha projektet për të përfituar sa më shumë nga kjo mundësi.

Startup Hub Warshaw ’17 është edicioni i dytë i programit të akselerimit për shpikësit dhe udhëheqësit e teknologjisë dixhitale, të cilët dëshirojnë të përdorin qytetin për të akseleruar projektet e tyre, për të krijuar partneritete dhe për të futur në tregjet ndërkombëtare. Njihuni me ekspertët, fondet kryesore, investitorët dhe përdorni mikpritjen e gjigantëve të industrisë. Fitoni shpërblimet në para deri në 100,000 PLN (para polake) dhe lejoni që Varshava të bëhet një pikë zhvilluese për biznesin tuaj. Varshava është një qytet i bukur, jo vetëm me kulturën dhe historinë e tij, por para së gjithash me mundësitë e zhvillimit teknologjik dhe të biznesit. Selia qendrore e kompanive kryesore polake, si dhe selia e korporatave kryesore ndërkombëtare që mbulojnë të gjithë Europën Qendrore dhe Lindore, ndërmarrjet VC dhe ekosistemi i startup-eve janë të vendosura në Varshavë. Varshava nuk është vetëm kryeqyteti i vendit por i të gjithë Europës Qendrore dhe Lindore.

Çfarë është SHW17?

 • Faza 1 – 20 Gusht – 1 Shtator: 60 projekte të përzgjedhura do të marrin pjesë në 40 orë trajnime dhe takime me ekspertë të industrisë së teknologjisë, sipërmarrës, investitorë, ndërmarrje (partnerët e vitit të kaluar: Microsoft, Orange, Facebook).
 • Faza 2 – 4 Shtator – 4 Dhjetor: 30 startup-et më të mira do të kenë 70 orë workshop-e të dedikuara dhe seanca mentorimi me ekspertë të industrisë së teknologjisë, sipërmarrës, investitorë, ndërmarrjet etj.
 • Dita e Demos – në fillim të muajit Dhjetor: finalistët do të bëjnë pitch startup-et e tyre për investitorët, ndërmarrjet VC dhe mediat.

Për të parë se çfarë ka ndodhur vitin e kaluar mund të shikoni këtë video të shkurtër.

Pse të bëheni pjesë?

 • Program intensiv trajnimi dhe mentorimi
 • Prezantim në VC-të polake më të mira dhe drejtuesit e ekosistemeve të startup-eve
 • Çmimi total prej 25.000 euro
 • Një shans për të fituar një një investim A-round nga fondet VC (Venture Capital) polake
 • Mundësi për të punuar falas në një hapësirë coworking për 2 muaj
 • Ekspozim i denjë i medias

Kush mund të aplikojë?

 • Startup-et më të mira nga e gjithë Europa Qendrore dhe Lindore
 • Startup-et nga fushat e mëposhtme: siguria kibernetike, bots, IA, machine learning, Big Data, IoT, pajisje wearables, lojërat, aplikacionet mobile, e-commerce, VR / AR, dizajn, etj.
 • Faza: MVP, e përshtatur në treg
 • E rëndësishme: startup-i duhet të përfshijë (vendin, llojin)

Aplikoni tani pasi aplikimet do të mbyllen në 28 Korrik.

3 startup-et më të mira do të fitojnë 3 çmime, 12.000, 7.000 & 5.000 euro dhe çmime të tjera nga sponsorat!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0