WhatsApp tashmë do iu lejojë të ktheni mbrapsht mesazhet e dërguara gabimisht - Business Magazine Albania

WhatsApp tashmë do iu lejojë të ktheni mbrapsht mesazhet e dërguara gabimisht


Nuk është aspak e këndshme kur aksidentalisht i dërgoni dikujt një mesazh gabimisht, por falë përditësimit të fundit të Whatsapp duket sikur tani do jeni në gjendje që të editoni dhe ti ktheni mbrapsht mesazhet tuaja.

E zbuluar në publikun e Whatsapp Beta, editimi i mesazheve nuk ështe një veçori, e cila mund të fiket dhe të ndizet, ato janë të fikura me default, kështu që akoma nuk janë gati për versionin prime.

Pavarësisht kësaj teorikisht ju mund të shtypni një mesazh dhe ta ktheni mbrapsht atë, ndërsa një mesazh mund ta editoni ndërmjet menusë  së veçantë.

Akoma nuk dihet nëse do të lejohet një kohë e caktuar që një mesazh të kthehet mbrapsht, por do ishte goxha mirë që kjo vecori të vihej në punë sa më parë, sidomos për ato persona që janë të priur të bëjnë gabime kur dërgojnë mesazhe.

Gjithashtu Whatsapp do iu lejojë që të fshini një status ndërmjet ikonës në seksionin Action.

Dhe le të mos harrojmë për karakteristikën më të veçantë, e cila do të vijë vetëm për versionin iOS, e cila ka të bëjë me faktin se mund të dërgoni mesazhe edhe kur të mos keni lidhje interneti.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0