realitet virtual Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Teknologji

IDseq, një mundësi e mirë për identifikimin dhe parandalimin e sëmundjeve infektive

High-Tech

Shfaqet për herë të parë në Shqipëri, filmi artistik në realitet virtual 360º

Teknologji

Disney ka bërë një xhakete VR që simulon përqafimet dhe gjarpërinjtë

Teknologji

Mësoni të krijoni super lojëra në realitetin virtual – edhe nëse nuk keni krijuar kurrë një lojë më parë

Intervista

Andrea Papa sjell “Të Ardhmen Tani” me publikimin e parë nga Exinn

Teknologji

Google eksperimenton me një reklamë të re mes realitetit virtual

Teknologji

Ja cilat janë 5 parashikimet për të ardhmen dixhitale

Business Pulse

Alpinist, futurist, sipërmarrës dhe autor, Tiago Mattos është folësi më i ri i “LEAP SUMMIT 2017”

Marketing

5 trende të medias sociale që duhet të dini për vitin 2017

Teknologji

Gardaland bën një investim prej 5 milionë euro për realitetin virtual