hardware Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
financim

Për çfarë shërben superkompjuteri që Britanisë i kushtoi miliona dollarë

Teknologji

Fujitsu, historia e një transformimi të shëndetshëm nga hardware tek Data Center

Lajme

Edhe pak ditë na ndajnë nga mbyllja e aplikimeve të ICT Awards 7 – Gara Kombëtare e Çmimeve në Teknologji dhe Inovacion

Teknologji

Zbuloni risitë që Google prezantoi në eventin me të madh të pajisjeve hardware

Teknologji

CEO i Microsoft, Satya Nadella: “E ardhmja që po krijojmë është një zgjedhje që po e bëjmë vetë”

Teknologji

KFC në Kinë teston projektin e pagesës me buzëqeshje

Lajme

Ja cila është industria më e paguar në botë

Strategy

Si i siguronte të ardhurat Elon Musk para se të bëhej një miliarder?

Lajme

Elon Musk thotë se arsyetimi i Mark Zuckerberg për inteligjencën artificiale është “i limituar”

Teknologji

Tashmë mund të realizoni check-up e timonit të makinës me anë të smart watch