Startup-i kosovar Hello arrin 1 milionë shkarkime

Startup-i kosovar Hello arrin 1 milionë shkarkime


Startup-i kosovar Hello ka kaluar një milionë shkarkime në pajisjet iOS dhe Android, duke lidhur përdoruesit anembanë botës përmes thirrjeve me zë, bisedave në grup dhe më shumë.

Diçka që filloi si një projekt argëtues në zyrën e Trigonom nga Anton Paçarada, tani ka arritur të krijojë veten si një rrjet social ku bisedohet me anë të thirrjeve telefonike, ku përtej një milionë shkarkimeve ka zbuluar veçori të tilla si biseda në grup. Trigonom është kompania që ka bërë lançimin e Hello dhe të shumë aplikacioneve të tjera si Albanian Alphabet, Haluci, 4 Ninja.

Hello është krijuar si një aplikacion ku mund të flisni me persona që nuk i njihni përmes thirrjeve telefonike, në një stil të ngjashëm me Chatroulette, por më pas mund të bisedoni dhe me miqtë që njihni përmes rrjetit. Hello është kthyer në një nga startup-et më të nxehta të Kosovës.

Vetëm javën e kaluar ata zbuluan një dizajn të ri për aplikacionin dhe veçori të reja të tilla si chat në grup, biseda të pakufizura me miqtë dhe mundësi monetizimi për përdoruesit energjikë në mbarë botën.

“Deri tani nuk kemi marrë ndonjë investim dhe çdo gjë që kemi investuar ka qenë nga të ardhurat tona për produktin, në të cilin besojmë fuqishëm dhe përdoruesit janë një dëshmi për këtë. Besoj se tani po i afrohemi një stadi ku ne planifikojmë rritje dhe një investim i jashtëm do të ishte mjaft emocionues,” tha Partneri Menaxhues i Hello, Arian Kastrati.

burimi: DigitalSpoiler

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0