Startup-i kosovar Hello arrin 1 milionë shkarkime
Përditësuar së fundmi: 10/04/2018

Startup-i kosovar Hello arrin 1 milionë shkarkime

Share
nga Anerola Torollari
Pri 10, 2018
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Startup-i kosovar Hello ka kaluar një milionë shkarkime në pajisjet iOS dhe Android, duke lidhur përdoruesit anembanë botës përmes thirrjeve me zë, bisedave në grup dhe më shumë.

Diçka që filloi si një projekt argëtues në zyrën e Trigonom nga Anton Paçarada, tani ka arritur të krijojë veten si një rrjet social ku bisedohet me anë të thirrjeve telefonike, ku përtej një milionë shkarkimeve ka zbuluar veçori të tilla si biseda në grup. Trigonom është kompania që ka bërë lançimin e Hello dhe të shumë aplikacioneve të tjera si Albanian Alphabet, Haluci, 4 Ninja.

Hello është krijuar si një aplikacion ku mund të flisni me persona që nuk i njihni përmes thirrjeve telefonike, në një stil të ngjashëm me Chatroulette, por më pas mund të bisedoni dhe me miqtë që njihni përmes rrjetit. Hello është kthyer në një nga startup-et më të nxehta të Kosovës.

Vetëm javën e kaluar ata zbuluan një dizajn të ri për aplikacionin dhe veçori të reja të tilla si chat në grup, biseda të pakufizura me miqtë dhe mundësi monetizimi për përdoruesit energjikë në mbarë botën.

“Deri tani nuk kemi marrë ndonjë investim dhe çdo gjë që kemi investuar ka qenë nga të ardhurat tona për produktin, në të cilin besojmë fuqishëm dhe përdoruesit janë një dëshmi për këtë. Besoj se tani po i afrohemi një stadi ku ne planifikojmë rritje dhe një investim i jashtëm do të ishte mjaft emocionues,” tha Partneri Menaxhues i Hello, Arian Kastrati.

burimi: DigitalSpoiler

Subscribe në kanalin tonë në YouTube