Si të kuptoni aftësitë e vërteta drejtuese të dikujt


Me pajisjet e zgjuara dhe AI ​​që po dominojnë fuqinë punëtore, karakteristikat e një kandidati ideal të punës kanë ndryshuar. Kompanitë nuk kanë më nevojë për anëtarët e ekipit që thjesht mund të zgjidhin një problem. Ata kanë nevojë për udhëheqës që mund të kuptojnë problemin që ka nevojë për zgjidhje.

Drejtuesit janë frymëzues, të shkathët dhe të gatshëm të ndërmarrin rreziqe. Zotërimi i aftësive të nevojshme të drejtuesve në epokën dixhitale është diçka që teknologjia ende nuk e ka arritur. Mos ndoshta duke qenë të përulur ju mund të jeni një drejtues i mirë? Ajo, përulësia është një tipar i vështirë për t’u zotëruar. Kjo do të thotë të përqëndroheni më pak në veten tuaj pavarësisht se jeni rritur për të bërë të kundërtën.

Lexo: 5 mënyra për të menaxhuar me sukses rrjedhën e parave të biznesit tuaj të vogël

5 mënyra se si përulësia do t’ju japë avantazh
Vetë-reflektoni
Reflektoni vetëm në atë që keni pasur kontroll dhe merrni parasysh shqetësimet, pikat e forta dhe të dobëta në ato situata. Siguroni një hapësirë ​​krijuese, ku jetojnë idetë, planet dhe praktikat më të mira. Atëherë referojuni përsëri atyre, shpesh për të përfituar vetë ju dhe skuadra juaj.

Qëndrimi pranë ekipit
Përulësia zvogëlohet duke u përqëndruar më pak tek ‘unë’ dhe më shumë te ‘ne’. Nëse ndonjë gjë shkon vërtet mirë, atëherë e keni bërë atë. Kjo është gjithçka që duhet për t’i bërë njerëzit të përfitojnë nga ju”. Që një ekip të funksionojë mirë, duhet që shefi të kalojë kohë duke u përkujdesur për nevojat e të tjerëve, të përhapë pasurinë, të kërkojë mendime, të jetë i hapur për kritika. “Të jesh në vijën e drejtë është diçka pozitive për ndërtimin e të tjerëve”, thotë Meyers.

Kërkoni ndihmë
Drejtuesit mund të kërkojnë ndihmë gjithashtu. Ashtu si ekipi juaj mbështetet tek ju edhe ju duhet të mbështeteni tek ata. Të gjithë kemi forca të ndryshme dhe kur bashkëpunojmë këto forca japin rezultat. Kjo është arsyeja pse udhëheqësit duhet të jenë të hapur për përvojat e reja, të ndërmarrin rreziqe, të mbështeten te ekipi i tyre dhe të besojnë tek të tjerët për të përfunduar punën.

Dëgjo për të mësuar
Kur i kushtoni dikujt gjithë vëmendjen tuaj, është diçka sfiduese. Kur nuk jeni duke folur, mendja juaj fillon automatikisht të formulojë përgjigjen tuaj. “Përpiquni t’i afroheni takimit tuaj të radhës spontanisht. Ju duhet të dëgjoni atë që po thotë personi tjetër dhe ta kuptoni mesazhin që po përcjell”, shpjegoi Meyers, duke shtuar se, “Duke u rikthyer përsëri në idenë tuaj po e zhvendosni narrativën prapa. Ky mashtrim do t’ju ndihmojë të dëgjoni të mësoni, duke ju dhënë një mentalitet rritjeje në vend të një mentaliteti fiks”.

Lexo: 4 gabimet e zakonshme gjatë një fjalimi publik

Merrini gabimet me pozitivitet
Gabimet janë pjesë e udhëtimit si udhëheqës dhe sipërmarrës, pavarësisht nëse jeni duke filluar ose jeni të mirë-krijuar. Mos kini frikë t’i bëni ato dhe t’i pranoni, por sigurohuni që të merrni nga ta anën e mirë.

Inc

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale