Shpallen fituesit e ‘Superbrand’


Superbrands, një organizatë ndërkombëtare është krijuar me qëllimin për të informuar kompanitë se çfarë roli luajnë brendet në ndërmarrjen e tyre përkatëse si dhe është autoriteti ndërkombëtar për certifikimin e brendeve.

Prej vitit 1994 janë organizuar programe të saj në shumë vende të botës, të cilat identifikojnë dhe japin vlerësime publike për brendet më të fuqishme.

Ky është edicioni i parë që zhvillohet në Shqipëri ku janë përzgjedhur 27 kompani fituese për kategori të ndryshme. UET u përzgjodh si më i miri në kategorinë e universiteteve në Shqipëri.

“UET është djepi i studimit universitar shqiptar”, ky ishte përkufizimi i organizatës botërore me qendër në Londër.

Kompani të tjera fituese në këtë edicion të parë ishin dhe Agna Group, e cila u shpall fituese në kategorinë kompanisë më të mirë të ushqimit, ADEX u shpall fituese si kompania për rrjetin e shërbimeve korriere në Shqipëri.

Stela ose ndryshe Stephani&Co, kompania pionier për implementim dhe programet europiane që lidhen me ambientin.

Çelësi media Group u shpall fituese për sa iu përket shërbimeve të orientimit dhe udhëzimit. Kompania Dast ishte fituese në kategorinë e ndërtimit.

Deutsch Color kryesoi në industrinë e bojës.

Delta dhe Delta Group ishin fituese për sa i përket kategorisë së materialeve të ndërtimit dhe dekoreve shtëpiake.

Edil Al, një kompani lider për sa i përket ndërtimit të apartamenteve, qendrave të banimit etj. EHW, prodhuesi më i mirë në produktet ushqimore në vend.

Geraldina Sposa, u shpall fituese në kategorinë e sallonit më të mirë të dasmave.

Glina, lideri i ujit për shkak të shijes që ka.

Globe, kompania fituese e pajisjeve elektroshtëpiake si dhe produkteve HiTech.

Insifa, kompania lider në prodhimin e ëmbëlsirave.

Lori Caffe kompania më e mirë në cilësinë e kafes. Lufra, kompania më e mirë në prodhimin e produkteve të qumështit.

Pepsi, kompania më e mirë e pijeve freskuese.

Argjendari Pirro u zgjodh fituese në kategorinë e argjendarive dhe prodhuesit më të mirë të bizhuterive.

Qafshtama, kompania fituese e ujit në Shqipëri.

Sigal Unica Group Austria, kompania lider e sigurimeve. Speed Taxi, fituese në kategorinë e kompanive të taksive.

Telecom Albania triumfoi në kategorinë e telefonisë mobile në Shqipëri.

Kompania Teuta u cilësua më e mira në paketimin e produkteve dhe si kompani ushqimore pasi është e njohur për prodhimin e orizit.

Tirana International Hotel, fituese në kategorinë e hoteleve.

Top Shop u shpall fitues si një kompani e shitjes me pakicë përmes televizionit.

Kompania Tring, e cila ofron lidhje të shpejtë satelitore.

Univers Reklama, kompani lider në fushën e reklamave.

 

burimi: mapo.al

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale