Samsung prezanton Gear VR e re me telekomandë, duke zgjeruar ekosistemin e Gear VR për një eksperiencë më të lehtë dhe më të këndshme - Business Magazine Albania

Samsung prezanton Gear VR e re me telekomandë, duke zgjeruar ekosistemin e Gear VR për një eksperiencë më të lehtë dhe më të këndshme


Tiranë – 27 Shkurt 2017 – Samsung Electronics Co, Ltd lançoi sot Samsung Gear VR e re me telekomandë të mundësuar nga Oculus, e cila është kompania e parë që ka prodhuar syzet Gear VR me telekomandë. Gear VR me këtë telekomandë zgjeron ekosistemin VR të Samsung dhe e bën më të lehtë për konsumatorët të përjetojnë eksperiencat e Gear VR.

Për një lojë optimale dhe komoditet, telekomanda përmban një dizajn ergonomik të lakuar, duke ofruar kontroll të përshtatshëm me një dorë dhe ndërveprim më të mirë me lëvizje minimale të kokës për një përvojë të rehatshme për përdoruesin. Përveç kësaj, telekomanda i siguron përdoruesit:

• Të dhëna të ndryshme lëvizëse për një përvojë më të mirë VR – Ekrani me prekje ofron zgjedhjen më të shpejtë dhe ndërveprimin me aplikacionet e VR, duke bërë të mundur forma të ndryshme të lëvizjes, duke përfshirë aftësinë për të shtypur, tërheqjen dhe hedhjen, animin e pajisjes dhe të qëlluarit ndër veprimet e tjera, ndërsa këmbëza lejon një përvojë të përmirësuar të lojrave.

• Lëvizja minimizohet kur përdoret për një kohë të gjatë – Butonat “Home”, “Volume” dhe “Back”, të vendosura në telekomandë i japin përdoruesit çdo gjë që ata kanë nevojë në një mënyrë shumë të lehtë që të mund të mbajnë fokusin e tyre në përmbajtjen tre dimensionale.

• Një kapëse e sigurtë për një lojë të rehatshme – Edhe gjatë lëvizjeve më aktive, rripi i dorës i telekomandës ofron një kontroll të sigurtë për një lojë të rehatshme dhe të sigurt.

“Në Samsung, ne jemi të fokusuar në vendosjen dhe tejkalimin e standardeve për përvojat e VR, duke i bërë ato edhe më të arritshme dhe duke shpërndarë cilësinë më të lartë”, tha Younghee Lee, Zëvendës Presidenti Ekzekutiv i Biznesit të “Mobile Communications” të Samsung Electronics. “Gear VR me telekomandë zgjeron ekosistemin tonë të VR për të ndihmuar konsumatorët të angazhohen dhe përfshihen në përmbajtjen e VR – pavarësisht nëse kjo është lojë ose video.”

Për një përvojë më të mirë shikimi, Gear VR me telekomandë ofron lente 42mm me 101-shkallë FOV (fusha e shikimit) dhe korrigjim të shtrembërimeve me teknologji të avancuar për të minimizuar lëvizjet e avashta. Samsung Gear VR me telekomandë do të përballojë edhe USB mikro edhe USB me portë të tipit C me një konvertim në kuti. Përveç kësaj, Gear VR do të ketë një rrip në kufje për të mbajtur telekomandën, kur nuk është në përdorim.

Edicioni i fundit i Samsung Gear VR është në përputhje me Galaxy S7, S7 edge, Note5, S6 edge +, S6 dhe S6 edge.

Specifikat e produktit të ri të Samsung: Gear VR


* Të gjitha funksionalitetet, karakteristikat, specifikimet dhe informacione të tjera të produktit të dhëna në këtë dokument, por pa u kufizuar në përfitimet, dizajnin, çmimet, komponentët, përformancën, disponueshmërinë dhe aftësitë e produktit janë subjekt për t’u ndryshuar pa njoftim ose detyrim.

Rreth Samsung Electronics Co, Ltd
Samsung Electronics Co, Ltd frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me ide dhe teknologji transformuese. Kompania po ripërcakton botën e TV-ve, telefonëve inteligjentë, pajisjeve që vishen, tabletëve, kamerave, pajisjeve dixhitale, printerave, pajisjeve mjekësore, sistemeve të rrjetit dhe zgjidhjeve për gjysëmpërçues dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutem vizitoni redaksinë e lajmeve të Samsung në news.samsung.com.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0