Samsung prezanton Gear VR e re me telekomandë, duke zgjeruar ekosistemin e Gear VR për një eksperiencë më të lehtë dhe më të këndshme


Tiranë – 27 Shkurt 2017 – Samsung Electronics Co, Ltd lançoi sot Samsung Gear VR e re me telekomandë të mundësuar nga Oculus, e cila është kompania e parë që ka prodhuar syzet Gear VR me telekomandë. Gear VR me këtë telekomandë zgjeron ekosistemin VR të Samsung dhe e bën më të lehtë për konsumatorët të përjetojnë eksperiencat e Gear VR.

Për një lojë optimale dhe komoditet, telekomanda përmban një dizajn ergonomik të lakuar, duke ofruar kontroll të përshtatshëm me një dorë dhe ndërveprim më të mirë me lëvizje minimale të kokës për një përvojë të rehatshme për përdoruesin. Përveç kësaj, telekomanda i siguron përdoruesit:

• Të dhëna të ndryshme lëvizëse për një përvojë më të mirë VR – Ekrani me prekje ofron zgjedhjen më të shpejtë dhe ndërveprimin me aplikacionet e VR, duke bërë të mundur forma të ndryshme të lëvizjes, duke përfshirë aftësinë për të shtypur, tërheqjen dhe hedhjen, animin e pajisjes dhe të qëlluarit ndër veprimet e tjera, ndërsa këmbëza lejon një përvojë të përmirësuar të lojrave.

• Lëvizja minimizohet kur përdoret për një kohë të gjatë – Butonat “Home”, “Volume” dhe “Back”, të vendosura në telekomandë i japin përdoruesit çdo gjë që ata kanë nevojë në një mënyrë shumë të lehtë që të mund të mbajnë fokusin e tyre në përmbajtjen tre dimensionale.

• Një kapëse e sigurtë për një lojë të rehatshme – Edhe gjatë lëvizjeve më aktive, rripi i dorës i telekomandës ofron një kontroll të sigurtë për një lojë të rehatshme dhe të sigurt.

“Në Samsung, ne jemi të fokusuar në vendosjen dhe tejkalimin e standardeve për përvojat e VR, duke i bërë ato edhe më të arritshme dhe duke shpërndarë cilësinë më të lartë”, tha Younghee Lee, Zëvendës Presidenti Ekzekutiv i Biznesit të “Mobile Communications” të Samsung Electronics. “Gear VR me telekomandë zgjeron ekosistemin tonë të VR për të ndihmuar konsumatorët të angazhohen dhe përfshihen në përmbajtjen e VR – pavarësisht nëse kjo është lojë ose video.”

Për një përvojë më të mirë shikimi, Gear VR me telekomandë ofron lente 42mm me 101-shkallë FOV (fusha e shikimit) dhe korrigjim të shtrembërimeve me teknologji të avancuar për të minimizuar lëvizjet e avashta. Samsung Gear VR me telekomandë do të përballojë edhe USB mikro edhe USB me portë të tipit C me një konvertim në kuti. Përveç kësaj, Gear VR do të ketë një rrip në kufje për të mbajtur telekomandën, kur nuk është në përdorim.

Edicioni i fundit i Samsung Gear VR është në përputhje me Galaxy S7, S7 edge, Note5, S6 edge +, S6 dhe S6 edge.

Specifikat e produktit të ri të Samsung: Gear VR


* Të gjitha funksionalitetet, karakteristikat, specifikimet dhe informacione të tjera të produktit të dhëna në këtë dokument, por pa u kufizuar në përfitimet, dizajnin, çmimet, komponentët, përformancën, disponueshmërinë dhe aftësitë e produktit janë subjekt për t’u ndryshuar pa njoftim ose detyrim.

Rreth Samsung Electronics Co, Ltd
Samsung Electronics Co, Ltd frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me ide dhe teknologji transformuese. Kompania po ripërcakton botën e TV-ve, telefonëve inteligjentë, pajisjeve që vishen, tabletëve, kamerave, pajisjeve dixhitale, printerave, pajisjeve mjekësore, sistemeve të rrjetit dhe zgjidhjeve për gjysëmpërçues dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutem vizitoni redaksinë e lajmeve të Samsung në news.samsung.com.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale