Sa shpesh duhet të postoni në mediat sociale? - Business Magazine Albania

Sa shpesh duhet të postoni në mediat sociale?

postoni

Ashtu si të gjithë fillestarët, nëse po pyesni se sa shpesh duhet të postoni, atëherë ne themi se duhet të postoni për sa kohë që keni përmbajtje cilësore për të postuar. Kjo sigurisht që llogaritet në konsistencë. Ju duhet të siguroni përmbajtje cilësore vazhdimisht.

Ekzistojnë frekuenca optimale të postimeve në platforma të ndryshme në mediat sociale.

Lexoni: Çfarë është Social Media Marketing?

Le të hedhim një sy të shpejtë në platformat e ndryshme dhe frekuencën optimale përkatëse për të postuar.

  • Facebook
1 herë në ditë
  • TikTok
3 herë në ditë
  • Twitter
15-20 tweets në ditë
  • Pinterest
10-25 Pins në ditë
  • Instagram
1 ose 2 herë në ditë
  • LinkedIn
2 herë në javë
  • YouTube
1 herë në javë

/deskera

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0