Panairi i 3-të i Turizmit Ndërkombëtar në ExpoCity - Business Magazine Albania

Panairi i 3-të i Turizmit Ndërkombëtar në ExpoCity


Panairi i Turizmit Ndërkombëtar Tirana 2019 mbahet gjatë fundjavës në Expocity Albania. Edicioni i 3-të, pritet të mbledhë 100 tur-operatorë ndërkombëtarë.

Ky panair vlerësohet si një nga ngjarjet më të rëndësishme të turizmit rajonal, me qëllim nxitjen e bashkëpunimit dhe promovimit të destinacioneve turistike shqiptare dhe rajonale.

Pjesëmarrësit nga vende të ndryshme si: Shqipëria, Greqia, Turqia, Italia, Mali i Zi, Maqedonia, Kosova, Bosnjë-Hercegovina, Serbia, etj kanë mundësi të shfaqin potencialin dhe resurset e tyre turistike në kategori të ndryshme të kësaj industrie.  Destinacionet, Akomodimi (hotele/ vila/ resorte), Agjencitë, Turizmi Detar, Turizmi Malor, Gastronomia janë degët e shërbimeve kryesore.

Panairi është edhe një inkurajim për bashkëpunimin dhe promovimin e destinacioneve turistike nëpërmjet tregtisë, konferencave dhe takimeve B2B. Krahas mundësive të ekspozimit për rajonin, turizmi shqiptar, pritet të ketë më shumë mundësi promovimi dhe baza bashkëpunimi me operatorët e huaj të mbërritur në vend.

Përgjatë panairit do të zhvillohen edhe diskutime rreth çështjeve e potencialeve të turizmit. Operatorët turistikë në Ballkan prej vitesh po punojnë për të krijuar produkte të përbashkëta turistike, për të tërhequr vëmendjen e turistëve të largët. Takimet B2B janë risi në këtë panair.

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0