turizem Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Lajme

Krahas krizës shëndetësore, vjen edhe ajo ekonomike. Koronavirus pritet të frenojë rritjen ekonomike globale

Travel

7 arsye për të vizituar Vaun e Dejës

Business Pulse

Avantazhet e punës në një qendër biznesi

Kosova

Top 3 vendet që duhen vizituar gjatë dimrit në Kosovë

Business Pulse

Nën stuhinë e dëborës alpinistët ngjiten në malin e Kallabakut në Kukës

Trajnime

Albpastrim, Trajnime për Shërbimin Hotelier në Gjirokaster dhe Sarandë

Karriera

Të mësuarit përmes punës, nevojë për një program mbarëkombëtar 

Zhvillim Personal

Menaxherja Brizida Delvina: shërbimi hoteler, një mundësi e mirë për karrierë

Diaspora

Diaspora, krahas ekonomisë po investon edhe në kulturë e kërkim shkencor në Shqipëri

Travel

“Njih tokën tënde, vizito Shqipërinë”, nis fushata për turizmin nga studentët e universitetit Bedër