Oz Marketing, shërbime marketingu falas për bizneset e reja - Business Magazine Albania

Oz Marketing, shërbime marketingu falas për bizneset e reja

Shërbime Marketingu

Oz Marketing Albania, futet së shpejti në vitin e dytë që operon në tregun shqiptar.

Si agjenci marketingu e re në treg, e krijuar në fund të Majit 2020, pikërisht pas muajve të karantinimit, Oz, u krjua me misionin për të ndihmuar bizneset gjatë asaj periudhe kaotike. Ndihma konsistoi në ofrimin e zgjidhjeve më të mira dhe të përshtatshme për shërbime marketingu profesionale pa kosto të mëdha.

“Ndihemi shumë mirënjohës dhe të përulur për çdo bashkëpunim që kemi pasur dhe për secilin klient që është ende duke rrugëtuar me ne, ose jo.” – shprehet Jori Vila, themeluese e Oz Marketing.

“Kur krijova Oz në fund të majit të 2020-ës, e nisa pa pritshmëri të larta dhe me misionin për të ndihmuar bizneset që kishin nevojë për shërbime marketingu, të mund të merrnin shërbime profesionale në një kohë të vështirë dhe kaotike, pa kosto tepër të larta. E hapa me misionin për t’u qëndruar pranë në atë kohë të vështirë duke krijuar partneritet dhe duke u rritur së bashku. Ne ishim magjistarët e atij realiteti kaotik dhe jemi shumë të lumtur që klientët tanë që janë kryesisht partnerët tanë, na besuan.”

Duke kujtuar sa i vështirë ishte fillimi dhe se sa e mrekullueshme është dhënia e një dore ndihmë për bizneset e reja, Oz Marketing do të ofrojë për bizneset e sapo krijuara, shërbimet më poshtë pa asnjë pagesë:

 1. Plan marketingu 3-6 mujor
 • Plan për mediat sociale
 • Krijim i profilit të kujdesit ndaj klientit për mediat sociale
 • Postera (feed+story) për mediat sociale
 • Plan i përgjithshëm për hapat dhe kanalet që duhet të përdorin për lançimin e komunikimit të biznesit/produktit sipas buxhetit.
 1. Krijimi i profilit të kompanisë
 • Përshkrimi i kompanisë, historikut dhe shërbimeve
 1. Trajnim i stafit që do kujdeset në vazhdimësi për mediat sociale.

Kushtet që një biznes të aplikojë për të përfituar këtë shërbim:

 1. Duhet të jetë biznes i krijuar 3 mujorin e fundit
 2. Duhet të jetë një biznes me plan biznesi të qartë
 3. Minimalisht 2-3 vetë staf

Kontakti për të aplikuar:

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0