Nxitoni të rezervoni vendin tuaj! - Business Magazine Albania

Nxitoni të rezervoni vendin tuaj!

Në datën  21 Nëntor, në sallën e koncerteve “Tonin Harapi” STV-13, Rruga e Elbasanit në Tiranë do të mbahet eventi “DEMO DAY”.

Është një nga eventet më të rëndësishme për të gjithë ata të rinj dhe të reja të cilët kanë ofruar idetë e tyre të biznesit. Pas një pune të gjatë profesionale me ta erdhi momenti  për ti njohur dhe vlerësuar nga afër.

Një udhetim i cili ka zgjatur për katër muaj finalizohet në datën 21 Nëntor.
Duke filluar nga ora 17:30 deri ne orën 21:00, 10 finalistet do të vlerësohen për progresin e tyre duke qenë në vëmendje të partnerve dhe mbështetësve të Uplift Western Balkans, duke synuar ecurinë e tyre dhe mbështetjen nga investitiorët.
Demo Day është ngjarja më  e rëndësishme e programit ku çdo startup do të ketë mundësinë të takohet me investitoret.
Do të jetë një shfaqje cilësore për idetë e tyre të vendosura  në skenë dhe para një audience me biznese, familjarë miq e bashkëpunëtorë.

Uplift Demo Day

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0