Një lëvizje e re e Facebook për të kthyer të rinjtë në aplikacion


Facebook është i vendosur të kthejë të gjithë të rinjtë në aplikacion dhe për këtë ka menduar një zgjidhje: Muzikën.

Gjigandi i rrjeteve sociale po krijon një aplikacion të pavarur për video muzikore.

Facebook e ka emërtuar këtë operacion “Lasso”. Aplikacioni do të hapet në të gjithë ekranin dhe është i dedikuar vetëm për të rinjtë, i ngjashëm me aplikacionin Musical.ly.

Lexoni: Facebook prezanton më në fund funksionalitetin e shumëpritur nga të gjithë

“Ajo që ju intereson më shumë të rinjve të sotëm është të jenë cool, diçka që Facebook nuk e ofron,” thonë burimet.

Që prej vitit 2016, gjigandi i rrjeteve sociale ka synuar të ketë një aplikacion dedikuar muzikës, dhe mesa duket lëvizjet e fundit e kanë nxitur më shumë krijimin e tij.

Lexoni: Risia e Facebook, po sfidon dhe televizionet

Më herët këtë vit, Facebook filloi testimin e hapësirës së televizionit në app, ku çdo përdorues mund të postojë video nga jeta e tij.

/Mashable

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale