Ky produkt i ri i Apple pritet të ndryshojë lojën në botën e pajisjeve teknologjike! - Business Magazine Albania

Ky produkt i ri i Apple pritet të ndryshojë lojën në botën e pajisjeve teknologjike!

Ky produkt i ri i Apple pritet të ndryshojë lojën në botën e pajisjeve teknologjike!

Njoftimi  i Apple se do të lançojë setin Vision Pro “në fillim të vitit të ardhshëm” mund të jetë shumë herët. Siç raporton Mark Gurman i Bloomberg, gjërat janë duke u nisur që pajisja të nisë deri në shkurt. Ai thotë se nuk duhet të presim një ngjarje tjetër të lançimit – e cila është e kuptueshme për një pajisje prej 3,499 dollarësh që ndoshta do të ketë një furnizim të kufizuar – por sjellja e kësaj në treg është një ndërmarrje e madhe që nënkupton përgatitjen e punonjësve të Apple Store për të udhëhequr përdoruesit e rinj.

Lançimi i platformës së parë harduerike të Apple në vite përfshin softuer të ri me visionOS dhe Gurman tashmë po tregon versionin e tij të ardhshëm, i cili duhet të arrijë më vonë në 2024 së bashku me përditësimet e zakonshme të softuerit Mac dhe iPhone. Një element tjetër është lançimi i fundit i iOS 17.2, i cili i mundëson iPhone 15 Pro të regjistrojë video hapësinore të koduara me 3D në rezolucion 1080p me 30 korniza për sekondë dhe do t’ju duhet një headset për t’i riprodhuar ato me detaje të plota.

Lexo edhe:Parashikimet për 2024 nga Bill Gates!

Programuesit po përgatiten gjithashtu për lançimin, me një shënim të dërguar  duke u thënë atyre që të “bëhen gati”, i cili mund të përfshijë softuer të krijuar posaçërisht për përdorim në mjedise të realitetit virtual dhe të përzier ose aplikacionet iPad dhe iPhone për të cilët Vision Pro gjithashtu do të kanë akses. Sigurisht, çdo numër elementësh mund të shkaktojë një vonesë, por raporti pretendon se prodhimi në Kinë ka nisur me “shpejtësi të plotë” për javë të tëra, me plane për të pasur njësi të shitjes me pakicë gati deri në fund të janarit përpara mbërritjes së tyre në shitje me pakicë.

theverge

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0