Linja kombëtare ajrore e Australisë, realizon udhëtim për 19 orë pa ndalesë
Përditësuar së fundmi: 16/11/2019

Linja kombëtare ajrore e Australisë, realizon udhëtim për 19 orë pa ndalesë

Share
nga Eridon Elshani
Nën 16, 2019
-Manages Business Mag Kosovo
lexo me teper >

Linja kombëtare ajrore e Australisë, Qantas, ka realizuar fluturimin nga Londra në Sydney për 19 orë e gjysmë, në kuadër të një serie testimesh për të vlerësuar efektet e fluturimeve shumë të gjata.

Aeroplani i llojit Boeing 787-9 Dreamliner, është nisur nga Aeroporti Heathrow i Londrës të enjten dhe ka arritur në Aeroportin e Sydney-t të premten.

Lexoni gjithashtu:

Ja cila është linja më e mirë ajrore në botë për vitin 2019, sipas anketës së Skytrax

Udhëtimi 17,800 kilometra i gjatë, është pjesë e synimeve të kompanisë Qantas, për të realizuar fluturime të rregullta nga qytetet e mëdha, Sydney dhe Melburn, drejt Londrës e New Yorkut.

Muajin e kaluar, Qantas ka kompletuar fluturimin e parë direkt nga Nju Jorku në Sydney për 19 orë e 16 minuta. Një tjetër fluturim Nju Jork-Sydney pritet të realizohet këtë muaj.

Lexoni gjithashtu:

Lejla Ibrahimi Sallahu pronare e re e kompanisë ajrore Germania Flug Ag

Pasagjerët në avion përveçse kanë ngrënë, kanë shijuar verën dhe janë argëtuar me njëri-tjetrin, kanë bërë dhe aktivitetet fizik që koha të kalonte sa më shpejt.

AljazeeraEvente

Zgjidhje, Vetëm me një klik!

Dhjetor 11, 2019
6 PM – 8 PM

Një hap drejt Suksesit!

Dhjetor 14, 2019
09:00 - 17:00