Ja cila është linja më e mirë ajrore në botë për vitin 2019, sipas anketës së Skytrax


Qatar Airways, transportuesi kryesor për vendin e Lindjes së Mesme, është linja ajrore më e mirë në botë, sipas Skytrax, një kompani që ka vlerësuar linjat ajrore më të mira në botë që nga viti 1999.

Qatar Airways është e vetmja linjë ajrore që kryeson listën pesë herë, sipas Skytrax.

Për anketën globale vjetore të kënaqësisë së klientit sipas Skytrax, klientët caktojnë një linjë ajrore dhe rendisin kënaqësinë e tyre në kategoritë duke përfshirë shërbimin e kabinës, përvojën terrenore dhe aeroportuale dhe përvojën në bord. Më shumë se 300 kompani ajrore u përfshinë në rezultatet përfundimtare dhe ka patur 21.65 milionë regjistrime të pranueshme të anketës të numëruara në rezultatin përfundimtar, sipas burimeve zyrtare.

Lexo: Ky aeroport i ri prej 12 miliardë dollarësh do të jetë më i madhi në botë

Sipas Skytrax, top 10 linjat ajrore në botë për 2019, janë:

10. Thai Airways

9. Lufthansa

8. Qantas Airways

7. Hainan Airlines

6. EVA Air

5. Emirates

4. Cathay Pacific

3. ANA All Nippon Airways

2. Singapore Airline

1. Qatar Airways

Përveç kësaj, Skytrax gjithashtu renditi stafin më të mirë të kabinës në botë, ku Singapore Airlines mori vendin e parë, si dhe linjat ajrore më të pastra në botë, me EVA Air me bazë në Tajvan, duke renditur në vendin e parë.

CNBC

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale